Forest Whitaker i jego niesamowita metamorfoza. Jakie ćwiczenia i dietę wybrać?

Forest Whitaker jest amerykańskim aktorem, który zazwyczaj kojarzył nam się z człowiekiem przy kości. Do roli w filmie „Ostatni król Szkocji” musiał sporo przytyć, jednak później postanowił przejść na dietę, dzięki której schudł aż 36 kilogramów.

Metamorfoza Foresta Whitakera

Forest Whitaker twierdzi, że postanowił więcej uwagi poświęcić swojemu odżywianiu, gdy zauważył, że jego waga wykracza poza normę. Zdradził, że przy zrzuceniu zbędnych kilogramów pomógł mu specjalista odżywiania, który poinstruował Whitakera, w jaki sposób powinien on zmienić swoją dietę. Sposób żywienia, na który przeszedł Whitaker, obejmował dietę wegetariańską. Głównym powodem przejścia na taką dietę był nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu. Aktor wyznał również, że kolejnym powodem porzucenia mięsa było wzięcie udziału w kampanii reklamowej dotyczącej obrony praw zwierząt. Wziął w niej udział razem ze swoją córką i wspólnie zachęcali do zdrowego, wegetariańskiego stylu życia. W reklamie Whitaker powiedział, że powody przejścia na taką dietę mogą dotyczyć chęci poprawy zdrowia, poprawy stanu środowisk lub po prostu decyzji, że nie jemy więcej mięsa. Sam przyznaje, że jego ten ostatni powód spowodował jego przejście na dietę wegetariańską. Jeśli chodzi o plan diety, który stosuje, musi być to najzdrowszy plan, mający na celu redukcję wagi, ale również uchronienie się przed chorobami, takimi jak cukrzyca lub choroby serca.

Dieta oraz ćwiczenia Foresta Whitakera

Oprócz diety Forest Whitaker uprawia sporty walki oraz dużo chodzi po górach, co również przyczynia się do redukcji wagi. Piesze wędrówki po górach nie tylko możemy spalić kalorie, ale także poprawić przemianę materii. Podczas chodzenia po górach jesteśmy w stanie spalić średnio 400 kalorii. Tym sposobem wzmacniamy też swoją odporność oraz poprawiamy pracę układu krwionośnego. Górskie wycieczki są przyjemniejszym sposobem na schudnięcie niż wykonywanie monotonnych ćwiczeń, na przykład na siłowni, ponieważ jednoczesne chodzenie na świeżym powietrzu i podziwianie widoków sprawia, że nie męczymy się tak bardzo. Oprócz zrzucenia zbędnych kilogramów, dzięki górskim wędrówkom wzmocnimy mięśnie. Jeśli chodzi o sporty walki, są one tak samo dobrym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jak piesze wędrówki. Podczas treningu bokserskiego możemy spalić nawet 800 kalorii. Ponadto, boks poprawia kondycję, redukuje cellulit oraz wzmacnia pracę mięśni. Inne sztuki walki mają podobne działanie. Najlepszy efekt osiągniemy, jeśli jednocześnie stosujemy dietę oraz wykonujemy ćwiczenia. W ten sposób możemy w szybszym czasie zrzucić zbędne kilogramy, niż gdybyśmy stosowali tylko jedną z tych metod.

Jak widzimy na przykładzie Foresta Whitakera, dieta wegetariańska pozwala zredukować zbędną tkankę tłuszczową, a ponadto ma właściwości zdrowotne. Będąc na takiej diecie, dostarczamy organizmowi duże dawki witaminy C oraz potasu. Zapobiega powstawaniu otyłości, cukrzycy typu 2, nadciśnienia tętniczego, kamicy żółciowej i nerkowej oraz choroby niedokrwiennej serca. Aby dieta wegetariańska odniosła skutki, musimy znać wartości odżywcze poszczególnych produktów, aby w naszym organizmie nie było niedoborów. Najlepszym sposobem na uniknięcie błędów jest stworzenie długoterminowego jadłospisu. Dzięki temu zaplanujemy listę zakupów, a nasze posiłki będą bogate w składniki odżywcze. Kiedy planujemy posiłki, musimy pamiętać, że wciągu dnia powinniśmy zjeść od 4 do 5 dań. Nawadnianie organizmu jest równie ważne, dlatego musimy pić dużo wody. Ważne jest także przestrzeganie odpowiedniej liczby kalorii w stosunku do zapotrzebowania energetycznego. Ponadto, pamiętajmy, aby nasze posiłki dostarczały nam wszystkie wartości odżywcze, czyli białko, węglowodany, błonnik pokarmowy, tłuszcze, składniki mineralne oraz witaminy.

Forest Whitaker to aktor, który dzięki diecie wegetariańskiej oraz odpowiednim ćwiczeniom osiągnął sylwetkę, o jakiej marzył. Metamorfoza, jaką przeszedł, jest inspiracją dla wielu osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Najlepszym sposobem na zdrowe schudnięcie jest zaplanowanie diety ze specjalistą odżywiania, który z pewnością doradzi jadłospis odpowiedni dla każdej osoby.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest