Filip Chajzer i jego metamorfoza. Jak wrócić do formy w szybkim tempie!

„Brzydki i gruby”, tak o sobie napisał w jednym z postów na Facebooku, Filip Chajzer. Ze zdziwieniem fanów, pokazał on swoje zdjęcia, z kiedyś i dziś. Prezenter radiowy, słynący z dystansu do siebie i otaczającego go świata, w ciągu siedmiu lat zmienił się diametralnie. Osiągnięcie szczupłej sylwetki z wersji „misiowatej”, jest prawdziwą inspiracją dla wielu ludzi. Jak tego dokonał? Sprawdźmy!

Filip Chajzer a jego wiek

Filip Chajzer, niewątpliwie może być inspiracją dla wielu z nas. Prezenter udowodnił, że zbilansowaną dietą oraz ćwiczeniami, można osiągnąć upragnioną sylwetkę, niezależnie od tego, jak wyglądało się wcześniej. Chajzer ma 34 lata i jest kolejną rozpoznawalną osobą, która postanowiła odmienić swój dotychczasowy wygląd. Dla tych, którzy nie mogą się zmotywować do walki o piękne ciało Chajzer zdradza tajemnicę, jak o nie zadbać. Na swoim instagramowym profilu Filip pokazuje, w jaki sposób, aktywnie spędza czas. Głównie są to długie wycieczki rowerowe, squash, odpowiednia dieta i siłownia. W ciągu siedmiu lat, prezenter ewoluował na tyle, że nie można przejść obok tej zmiany obojętnie. Nie tylko Filip Chajzer postanowił zadbać o swój wygląd. Przed nim były jeszcze Martyna Wojciechowska, Maryla Rodowicz, Ewa Drzyzga i wiele, wiele innych. Polscy celebryci pokazują, że wysiłkiem, można osiągnąć swój cel!

Filip Chajzer a dieta

Masz problem z motywacją i utrzymaniem zdrowej, zbilansowanej diety? Pierwszym i najważniejszym krokiem w odchudzaniu, jest dieta. To ona, odpowiednio dobrana i skomponowana, dostarczy Ci odpowiednią dawkę węglowodanów i witamin, które mają kluczowe znaczenie dla całego organizmu. Im więcej poświecisz czasu na trening, tym twoje zapotrzebowanie kaloryczne wzrośnie. Warto o tym wiedzieć, podczas dobierania odpowiedniej diety. Zaleca się jeść mniej, ale często i regularnie. Każdy posiłek w zbilansowanej diecie powinien zostać zjedzony przynajmniej 3 godziny przed treningiem. Pamiętaj, aby dostarczyć swojemu organizmowi od 50 do 65% węglowodanów, 30% tłuszczy oraz od 10 do 12% białka.

Powrót na siłownie

Pierwszy trening na siłowni, może okazać się naprawdę, nie lada wyzwaniem. Pamiętaj, aby każde obciążenie dostosować do swoich możliwości. Wykonuj ćwiczenia, zarówno siłowe jak i aerobowe. Dzięki temu, poprawisz swoją ogólną wydolność oraz rozruszasz mięśnie. Na początku, twoje ciało, nie jest przyzwyczajone do dźwigania ciężarów. Dobierz zatem taki ciężar, aby nie wyrządzić sobie krzywdy. Przeciążenia, mogą skutkować kontuzjami i dużym bólem mięśni. Z czasem zwiększ ilość treningów oraz ich intensywność.

Jeśli chcesz szybko uzyskać upragnioną sylwetkę, powinnaś ćwiczyć minimum trzy razy w tygodniu. W trakcie przerw, pomiędzy kolejnymi treningami, dbaj o aktywność fizyczną poza siłownią. Doskonałym rozwiązaniem jest uprawianie dodatkowego sportu. Pływanie, spala bardzo dużo kalorii, a co więcej, buduje masę mięśniową. Warto włączyć ćwiczenia na basenie, po siłowni. Dodatkowo, bieganie eliminuje tłuszcz w okolicach nóg i bioder oraz poprawia kondycje fizyczną. Wybór, należy do ciebie.

Wybierz cel treningowy

W walce o smukłe ciało, cel treningowy odgrywa ogromne znaczenie. Od niego zależy, jakie ćwiczenia będziesz wykonywać. Jeśli chcesz zgubić parę kilo, warto rozpisać na kartce, konkretne cele. Jeśli na przykład, chcesz zredukować tkankę tłuszczową, ustal jaką wagę chcesz uzyskać w danym terminie. Ustalanie własnych celi treningowych, jest ważne pod względem psychologicznym. Czujemy się bardziej zmotywowani i dosłownie, widzimy cel, jaki chcemy osiągnąć.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest