Dlaczego catering dietetyczny staje się coraz bardziej popularny?

Choć doba ma 24 godziny, to wciąż wydaje nam się zbyt krótka. Brakuje czasu na spokojny urlop, codzienny odpoczynek, efektywny sen czy zwyczajne przyjemności. Co dopiero mówić o stosowaniu jakiejś specjalnej diety! Niestety brak aktywności fizycznej, długie godziny spędzane w pracy sprawiają, że nasze ciało zaczyna się buntować, i prędzej czy później w głowie zaczyna krążyć myśl o diecie. Spośród wszystkich dostępnych i proponowanych diet, coraz większą popularnością cieszy się dieta pudełkowa, znana również jako catering dietetyczny. Dlaczego akurat ta forma?

By żyło się wygodniej

Właśnie dziś, tu i teraz, postanowiliśmy wreszcie zadbać o swoje ciało. Zaczynamy nastawiać się psychicznie na dietę. Czy będzie łatwo? Z pewnością nie, ale to okazuje się być najmniejszym problemem. Nierzadko nie brakuje nam motywacji, silnej woli i chęci. Zaczyna natomiast brakować tego, bez czego nie da się zmienić nawyków żywieniowych i poprawić funkcjonowania całego organizmu. Mowa o czasie – na zakupy, gotowanie, sprzątanie po gotowaniu… i znów gotowanie. Jedzenie przestaje sprawiać przyjemność, a stopień „demotywacji” urasta do takiej rangi, że jakąkolwiek myśl o diecie porzucamy. Byle dalej od siebie. Tym razem kończy się na nastawieniu psychicznym, że jakoś to będzie, a nasze ciało poradzi sobie bez diety.

Poczucie rezygnacji, żalu i nieodparte uczucie właśnie osiągniętej porażki, może przytłoczyć. Remedium na tę przypadłość, a dokładniej mówiąc brak czasu na dietę w standardowej formie, stanowić może catering dietetyczny. Znany nam również jako dieta pudełkowa, bo to faktycznie dieta, ale, można by rzec, nowoczesna, niezajmująca zbędnie czasu, a do tego przynosząca pożądane efekty. Z czym się to „je”? Można zerknąć na ofertę EatZone.pl, porównać, ocenić i przekonać się, że ta alternatywa nie bez powodu cieszy się coraz większą popularnością.

Oszczędności na czasie i dla portfela

Firmy oferujące catering dietetyczny stawiają zwykle na kilka propozycji jadłospisów. Jedne z nich mają pomóc się odchudzić, inne wspomóc w budowaniu masy mięśniowej, gdy jesteśmy aktywni fizycznie, a jeszcze inne wiążą się z chęcią utrzymania prawidłowej masy ciała, jedząc smacznie i zdrowo. Co ważne, mówimy o daniach układanych pod okiem dietetyków, dostarczanych pod wskazany adres każdego dnia. Efekt?

Przede wszystkim oszczędzamy czas. W tych jakże intensywnych 24 godzinach, nie musimy szukać miejsca na gotowanie, zakupy, sprzątanie mnóstwa naczyń po przyrządzaniu posiłków. To ogromna oszczędność czasu, która procentuje. Co z finansami? Tu także jesteśmy w stanie oszczędzić. Co niektórzy złapią się za głowę. Jakie oszczędności, skoro mówimy o diecie za przynajmniej 1000 zł miesięcznie? Wystarczy zliczyć swoje miesięczne wydatki na gotowanie, ale i jedzenie poza domem. Wtedy, gdy szukamy posiłku do pracy, ale i wtedy, gdy dla przyjemności korzystamy z restauracji. Sumaryczne koszty mogą nas zaskoczyć! Catering dietetyczny przynosi wiele korzyści, nic więc dziwnego, że zauważa je szerokie grono odbiorców.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest