Dieta Oxy – zasady, etapy i efekty

Bardzo popularna jest obecnie dieta Oxy. Wiele osób,które zaczynają myśleć o zrzuceniu wagi, zaczyna się nią interesować. I teraz warto zadać sobie pytanie na czym on tak właściwie polega. Ważne jest, aby dopasować ją odpowiednio.

To dieta białkowa, składająca się z czterech oczyszczających składników. Można ją porównać do lepszej wersji diety Dukana czy diety Paleo, z tą różnicą że według specjalistów nie ma szans na jakiekolwiek negatywne efekty uboczne jej stosowaniem, czyli w przeciwieństwie do innych diet nie niszczy ona nerek czy wątroby. To trójfazowy system, dzięki któremu można zrzucić 15 kg w trzy tygodnie.

Dieta Oxy na czym polega?

Składa się z trzech zróżnicowanych faz, z których jest cykl siedmiodniowy. Przez cały czas trwania diety, podstawą są składniki bogate w antyoksydanty, w tym żurawina. Zdaniem autorów, ma to usuwać toksyny z organizmu, oraz drogi moczowe. Ma to na celu eliminowanie ubocznych skutków diety proteinowej , takich jak: spadek formy, uczucie ciężkości, spadek formy, czy problemy z ciągłym osłabieniem.

Nie niszczy nerek, czy wątroby jak również poprawia ogólną kondycje oraz samopoczucie. Celem pierwszego etapu jest szybkie spalanie tkanki tłuszczowej. W związku z tym w menu dominuje białko zwierzęce, które jest podawane w odpowiedniej ilości. Drugi etap, to utrwalanie uzyskanych efektów. Prawidłowy stosunek białka zwierzęcego do roślinnego, wynosi połowę. Trzecia faza jest to stabilizacja, ma ona zapobiegać efektowi jo-jo. Bardzo ważnym elementem diety Oxy jest konkretny koktajl, tworzony przez żurawinę, otręby pszenne oraz kefir. Ma on wspomagać odchudzanie. Na tym etapie odchudzania zawartość zawartość węglowodanów, białek i tłuszczów jest odpowiednia w stosunku do norm zalecanych przez Instytut Żywności i Żywienia. Zawartość białka stanowi 15-20% ogólnej wartości energetycznej diety, a jego ilość waha się w granicach 65-70 g – czyli tyle, ile powinna wynosić dzienna norma spożycia dla przeciętnej osoby dorosłej.

Jakie przepisy?

To co jest najważniejsze to przede wszystkim bogactwo tłuszczów zwierzęcych oraz ryby. Ciekawym pomysłem jest przyrządzenie kurczaka, z warzywami na parze. Jeśli chodzi o smażenie to polecana jest oliwa z oliwek. Dieta ma również swoje pozytywne strony, ma przede wszystkim eliminować toksyny oraz sprawić, że nasza skóra będzie lepiej wyglądać. W jej składnikach występuje również błonnik.

Przykładowy jadłospis diety Oxy

Śniadanie: jajecznica ze szczypiorkiem i bezkofeinowa kawa

Drugie śniadanie:łosoś wędzony i szklanka niegazowanej wody

Obiad: Udko z kurczaka z warzywami gotowanymi na parze

Deser: shake z żurawiny, otrębów pszennych i kefiru

Kolacja: krewetki w sosie jogurtowo-czosnkowym i ziołowa herbatka

Wady i zalety diety Oxy

Dieta pozwala zrzucić aż do 15kg oraz, jak już wcześniej wspomnieliśmy, zapobiega przed szkodliwymi efektami ubocznymi odchudzania. Jednak jak to zwykle bywa z różnego rodzaju dietami, ich efekty są zależne od osoby, jej wieku, wagi pierwotnej, predyspozycji genetycznych, metabolizmu i tym podobnych. Tym samym jedna osoba może równie dobrze schudnąć 4kg (średnia wartość przy lekkiej nadwadze), a inna 8kg (średnia wartość przy otyłości). Szybka dieta niesie ze sobą ryzyko efektu jo-jo po jej zakończeniu.

Jak dowiadujemy się z regulaminu Administratora diety Oxy „nie ma gwarancji, że produkt nie wywoła u Użytkownika jakichkolwiek skutków ubocznych. Nie dajemy również gwarancji, że Użytkownik osiągnie podawane w Programie efekty. Wielość czynników mających wpływ na odchudzanie powoduje, że Użytkownicy mogą osiągać zróżnicowane efekty. Wobec powyższego Administrator nie udziela jakiejkolwiek gwarancji na osiągnięcie dokładnie określonego w Serwisie i Produkcie rezultatu. Użytkownik może schudnąć, ale nie musi”. Jak podkreślają administratorzy, należy przede wszystkim skonsultować się z lekarza w celu sprawdzenia zastosowania diety. Do przeciwwskazań należą przede wszystkim wszystkie choroby przewlekłe, np. cukrzyca. Problemy z krzepliwością krwi, anemia, okres dojrzewania, obecność chorób dietozależnych.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest