Czy warto zdecydować się na implanty zębów?

Piękny uśmiech jest obecnie swoistą wizytówką człowieka. Nic dziwnego zatem, że każdy chce, żeby jego zęby były nie tylko zdrowe, ale i piękne – równe, białe, proste. Z uwagi nie tylko na geny, ale również na tryb i sposób życia, jaki się prowadzi, u różnych ludzi zęby są naprawdę różne – zdrowsze i mniej zdrowe, z tendencją do osadzania się kamienia, nadwrażliwe, białe, równe, ze stłoczeniami… Ilu ludzi, tyle typów uśmiechu.

Obecnie mamy więcej niż kiedykolwiek szans na odzyskanie pięknego uśmiechu, który z jakichś powodów został nam odebrany – nowoczesne metody, wśród których znaleźć można także i wstawianie implantów, stają się coraz bardziej popularne. Wszystko jest jednocześnie o wiele bezpieczniejsze niż dawniej, ponieważ medycyna i technologia poszły do przodu. Czy jednak warto zdecydować się na implanty zębów? Co należy o nich wiedzieć? Poniższe informacje powinny pomóc w podjęciu decyzji!

Implanty zębów – opinie i informacje

Implanty Zębów to sztuczne, wykonane z tytanu korzenie, które pełnią taką samą funkcję jak te naturalne. Z uwagi na fakt, że są wykonane z tak wytrzymałego tworzywa, są solidne i niezawodne. Są również wygodne w użytkowaniu, choć oczywiście wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań. Mimo jednak, że jest wiele osób, które obawiają się zabiegu ich wszczepienia implantów zębów, opinie o zabiegach są w większości pozytywne. Tylko 1% wszystkich takich działań z niewyjaśnionych przyczyn się nie przyjmuje – wszyscy inni są zadowoleni i przez długie lata mogą cieszyć się pięknym uśmiechem. Odnowionym – ale tak samo ładnym, a często dużo ładniejszym niż wcześniej.

Implant zęba utrzymuje koronę , przenosząc ciężar przeżuwania na kość, w którą jest wkręcony. Choć wiele osób twierdzi, że brzmi to groźnie, wcale groźne nie jest, a w dodatku posiada mnóstwo pozytywów – również te zdrowotne! W przypadku zwykłych protez zębowych, stosowanych przy braku wszystkich lub niektórych zębów, funkcja kości nie jest już taka jak wcześniej – a to powoduje, że kość w tym miejscu zanika. Niestety, z czasem może to doprowadzić nawet do sytuacji, że proteza nie będzie miała się na czym trzymać. Implanty zębowy, zaś obciążają kość, a do tego implanty korony są mocowane do korzeni trwale. Nie wywołują reakcji alergicznych, nie wymagają szlifowania zębów – mają wiele zalet, co potwierdza ich wzrastająca popularność.

Implant – przeciwwskazania i informacje o zabiegu

Wiele osób obawia się zabiegu, jednak głównie chodzi o to, że opierają się na swoich własnych wyobrażeniach, zamiast na faktach. Jeśli lekarz jest doświadczony i wykształcony, zostaną zachowane wszystkie środki ostrożności i razem z pacjentem wybrany zostanie właściwy, optymalny w danym wypadku rodzaj implantu, wszystko z pewnością powinno przebiec sprawnie. Dobry stomatolog przed wykonaniem zabiegu, powinien zrobić bowiem medyczne rozpoznanie i poinformować pacjenta o ewentualnych przeciwwskazaniach do wszczepienia implantu zęba. Wśród środków ostrożności, o których mowa, jest między innymi stosowanie implantów dopiero u ludzi w odpowiednim wieku. Najlepiej mieć ukończone 20-25 lat. Nie istnieje żadna górna granica, jednak jeśli ktoś choruje na osteoporozę jest to przeciwwskazanie do wszczepienia implantów.
Jeśli szukasz profesjonalnego i nowoczesnego gabinetu stomatologicznego w Krakowie, wejdź na http://cdcstomatologia.pl/implantologia

Implanty zębów, a cena

Pacjent po zabiegu musi stosować się przez jakiś czas do odpowiednich zaleceń lekarza – chodzi o to, żeby rany szybko się zagoiły. Później także trzeba zachować odpowiednią higienę, jednak to raczej normalne – o implanty należy dbać tak, jak o normalne, prawdziwe zęby. Cena dobrej jakości implantów zębów nadal jest bowiem dość wysoka i z pewnością nie każdy może sobie na nie pozwolić. Sam zabieg nie jest też wydatkiem, którego należy się szczególnie obawiać. Należy pamiętać, że jest to wydatek jednorazowy, który później ma służyć przez 20-30 lat lub dłużej. Warto tylko zainwestować w naprawdę dobre produkty, które same są wysokiej jakości i które pozwalają na ewentualną wymianę części, jeśli to konieczne.

Czy warto zdecydować się na implanty zębów?
5 (100%) 1 głosów

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *