Witamina C i jej właściwości. Czy witamina C lewoskrętna istnieje?

Witamina C  wspomaga odporność naszego organizmu. Odgrywa bardzo ważną rolę, często stawiana obok witaminy D oraz witaminy B12. Jest kluczowym elementem budowania tkanki łącznej, udoskonalając transport poszczególnych składników pomiędzy nimi. Dzięki kwasu askorbinowego wytwarzając kolagen nasze rany szybciej się goją. Zaleca się ją głównie w okresie wzmożonego przeziębienia. Niestety jak się okazuje sporadyczne spożywanie witaminy C nie wpływa na szybkie wyzdrowienie.  Jedynie systematyczne przyjmowanie witaminy C przyczynia się do skrócenia choroby o około 10%. Witamina C jest skutecznym przeciwutleniaczem, który poprawia pracę układu krążenia.

Witamina C – właściwości

Witamina C wykorzystywana jest nie tylko w medycynie, ale także w kosmetyce. Przyczynia się do wytworzenia kolagenu, który pełni funkcję białka budulcowego. Wpływa także na nasz wygląd czyli skóra staje się bardziej jędrna i elastyczna. Pamiętaj: przyjmując witaminę C opóźnisz proces starzenia! Zapobiega niszczeniu tętnic oraz obniża ciśnienie tętnicze krwi, jednocześnie rozrzedzając ją.

Która najlepsza – witamina C, a witamina C lewoskrętna?

Witamina C lewoskrętna jest naturalna i najzdrowsza, posiada właściwości lecznicze, ale czy naprawdę? Witamina C, tylko która? Ta naturalna, czy może ta syntetyczna. Każdy poprzez stwierdzenie, że najzdrowsza jest witamina C naturalna, którą zawierają owoce i warzywa. Tylko co z witaminą C syntetyczną? Wyprodukowana w laboratorium, sztuczna, nie ma nic wspólnego z naturalnym składnikiem, a więc na pewno jest niezdrowa i szkodliwa.

Zacznijmy jeszcze raz, a mianowicie od tego, że Witamina C lewoskrętna nie istnieje! “Witamina C to kwas L-askorbinowy. Litera L oznacza izomer o konfiguracji względnej L. Nazwanie jej lewoskrętną witaminą C prawdopodobnie wzięło się z tego, że oznaczenie L pochodzi od łacińskiego laevus, czyli lewy. Nie można jej jednak nazwać lewoskrętną witaminą C z tego powodu!”

Witamina C lewoskrętna czy istnieje?

Tak, więc jeśli daliście się nabrać na cudowną witaminę C lewoskrętną to niestety uwierzyliście w coś co tak naprawdę jest wymyślone. Swego rodzaju pomieszanie pojęć zostało wprowadzone przez koncerny farmaceutyczne i producentów, których celem jest sprzedać ludziom ten sam produkt za zawyżoną cenę – wyłącznie celem był chwyt marketingowy. Tak naprawdę zdrową witaminę C nabyć można w aptece za niewielkie pieniądze.

Sztuczna witamina C

Witamina C syntetyczna – jak się jednak okazuje, określenie syntetyczna wcale nie oznacza, że nie występuje w przyrodzie, a jedynie jest efektem syntezy chemicznej.Tak więc nie ma znaczenia skąd pochodzi witamina (z laboratorium czy z naturalnych owoców ), bo mają one identyczną budowę i wykazują dokładnie takie same właściwości. Trzeba jednak przyznać, że kwas askorbinowy z diety jest zdecydowanie łatwiej przyswajalny i dłużej utrzymuje się w organizmie.

Jeśli ktoś będzie was próbował przekonać, że witamina lewoskrętna jest zdecydowanie lepsza i to ją powinniście wybrać to teraz będziecie świadomi, że to zwyczajny chwyt marketingowy.

Czy witaminę C można przedawkować?

Witamina C jest automatycznie wydalana z ludzkiego organizmu wraz z moczem. W związku z tym tak naprawdę bardzo trudno jest ją przedawkować. Jeśli jednak przekroczymy próg 1000mg możemy zauważyć zaburzenia żołądkowo-jelitowe oraz problemy skórne.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest