Płukanie ust olejem czyli sposób na oczyszczanie organizmu

Technika płukania ust olejem jest niezwykle prosta i wymaga on nas poświęcenia zaledwie 20 minut dziennie. Najlepiej wykonywać ją rano, po uprzednim wypiciu szklanki wody. Pomoże to w wytwarzaniu śliny i lepszemu rozprowadzeniu się oleju, a co za tym idzie, dokładnemu oczyszczeniu jamy ustnej. Jest to szczególnie ważne miejsce na mapie ciała. Różnego rodzaju bakterie i grzyby przedostają się do wnętrza naszego organizmu głównie poprzez usta.

Co daje płukanie ust olejem?

Płukanie olejem pomaga zniwelować wiele chorób, związanych nie tylko z problemami dziąseł i przyzębia. Regularne wykonywanie tej prostej czynności pomoże również w oczyszczeniu całego organizmu z toksyn i pozytywnie wpłynie na kondycję naszej skóry, która stanie się gładsza. Płukanie ust olejem to także dobry sposób na wybielenie zębów i odświeżenie oddechu.

Wywodząca się z Ajurwedy, czyli starożytnej medycyny indyjskiej, technika płukania ust pomaga pozbyć się wielu schorzeń, które swój początek mają w jamie ustnej. Przedostające się przez nią bakterie infekują cały organizm, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Osoby borykające się z problemem chorych dziąseł są szczególnie narażone na przyszłe problemy z artretyzmem, odczuwaniem bólu stawów i utratą gęstości kości. Innymi poważnymi konsekwencjami mogą być kłopoty z układem nerwowym i pokarmowym, a nawet większe ryzyko ataku serca i udaru mózgu.

płukanie ust olejem

Zdrowe zęby i dziąsła to zmniejszone ryzyko rozwoju chorób. Olej skutecznie pozbywa się zalegających na zębach i pomiędzy nimi bakterii, oczyszcza dziąsła a tym samym nie pozwala na przedostanie się toksyn i drobnoustrojów do organizmu. Płukanie ust olejem pozytywnie wpływa na poprawę kondycji naszego ciała wewnątrz i na zewnątrz. Zapalenie zatok, przemęczenie, bóle głowy i pleców – przy regularnym stosowaniu metody, problemy te odejdą w zapomnienie. Płukanie olejem jest również zalecane osobom, które chcą pozbyć się dolegliwości skórnych, takich jak: egzema i trądzik.

Jak płukać usta olejem?

Wybór oleju to sprawa indywidualna, zależna od preferencji smakowych (dla początkujących zaleca się dodanie kilku kropelek soku z cytrusów, by zniwelować specyficzny smak oleju). Ważne jest, by wybrany przez nas rodzaj był przede wszystkim nierafinowany i organiczny. Możemy wykorzystać lniany, rzepakowy, kokosowy, słonecznikowy lub inny. Dwie lub trzy łyżeczki wlewamy do ust i płuczemy około 20 minut. Należy pamiętać, że olej ma właściwości bakteriobójcze. Zbiera z naszych zębów i dziąseł wszystkie zalegające drobnoustroje i grzyby, dlatego po dokładnym opłukaniu ust nie można połykać płynu. Po wypluciu substancji dodatkowo płuczemy usta wodą. Czynność powtarzamy 2-3 razy dziennie, przez dowolnie wybrany okres czasu – do momentu ustania zwalczanych dolegliwości (np. przy problemie bólu pleców) lub po uzyskaniu zadowalających efektów (bielsze zęby).

Płukanie ust olejem a płukanie gardła olejem

Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że przepłukanie olejem obejmuje tylko zęby, dziąsła oraz zakamarki jamy ustnej. Olej nie może dostać się do gardła, ponieważ może doprowadzić to do jego połknięcia. Olej zawiera bakterie oraz toksyny, które nie powinny znaleźć się w żołądku. Nie obawiaj się jednak, gdy trochę oleju przedostanie się do żołądka. Nie wywoła on większej szkody niż odruch wymiotny.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest