Obozy letnie dla dzieci i młodzieży jako aktywna, zdrowa forma spędzania wakacji

Nauka odpowiedzialności, nieznanych umiejętności, a także zabawa, nowe znajomości i wiele więcej? Wszystko to Twojemu dziecku zagwarantuje obóz młodzieżowy!

Bogata oferta obozów tematycznych ViaCamp

Wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami w czasie wakacji to nie tylko możliwość nawiązywania nowych kontaktów społecznych i zabawy. Taki wypoczynek to przede wszystkim możliwość nabycia wielu umiejętności i kompetencji, których w codziennych warunkach dziecko by się nie nauczyło. Nowe wyzwania i wiele ekscytujących przygód czeka na każdego uczestnika ViaCamp. Do wyboru jest naprawdę wiele tematycznych obozów, ukierunkowanych na indywidualne zainteresowania dzieci oraz zajęcia fakultatywne i rozmaite wycieczki. Atrakcyjny program pozwala na rozwinięcie skrzydeł każdemu, niezależnie jakie ma hobby i predyspozycje. ViaCamp przygotowało m. in. obozy jeździeckie, malarskie, nauczające sztuki makijażu, rozwijające umiejętności terenowe, ze zwierzętami oraz przygodowe.

Oferta firmy obejmuje obozy letnie, podczas których dzieci mają do dyspozycji bogato wyposażone ośrodki. Na ich terenie organizowane są zajęcia z nauki pływania, rozwijające siłę i sprawność  podczas uprawiania sportów wodnych, zajęcia leśne, w tym nauka budowania szałasów, jeżdżenia na quadach oraz wiele innych. Wszystkie aktywności odbywają się pod okiem doświadczonej kadry, których pasją jest zarówno nauczanie, jak i określona dziedzina, którą się zajmują.

Obóz z rówieśnikami? To moc korzyści dla dziecka i opiekuna!

Ukierunkowane na rozwój obozy młodzieżowe to wręcz idealny sposób na zapewnienie dziecku maksymalnego odpoczynku w czasie letnich wakacji. Najważniejszym plusem takich wyjazdów jest oczywiście możliwość rozwinięcia u dziecka kompetencji społecznychnawiązania nowych znajomości i aktywne spędzenie czasu. Dla wielu dzieci w szczególności ostatni z tych punktów będzie niezwykle istotny. W dobie komputerów sport na świeżym powietrzu niestety staje się coraz mniej oczywisty. Młodzież znajduje rozrywkę przed ekranem, co powoduje wiele problemów zdrowotnych i nieprawidłowości w rozwoju kości i narządów. Wyjazd na obóz to możliwość zaktywizowania dziecka, a także zachcenia go do większej energiczności przez cały rok.

Może się na pierwszy rzut oka wydawać, że powyższe korzyści dotyczą tylko dziecka. Nic bardziej mylnego! Na dobrze zorganizowanym wyjeździe zyskają również opiekunowie. Nie chodzi tu jednak o odpoczynek w czasie nieobecności podopiecznego. Rodzice z pewnością ucieszą się z jego nowo nabytych umiejętności. Przy odrobinie pracy nawyki czystości, obowiązkowości i zaradności można z powodzeniem kontynuować w domu rodzinnym. Takie zmiany w zachowaniu z pewnością przypadną do gustu zapracowanej mamie oraz tacie.

Letnie wakacje to nie tylko wypoczynek, ale również okazja do efektywnej nauki wśród natury

Obozy dla dzieci i młodzieży to również idealna okazja do rozumianej bardziej stereotypowo nauki, która zaowocuje w przyszłej karierze szkolnej. Forma zajęć poza murami szkoły odbiega jednak od standardowego przyswajania wiedzy w czasie roku szkolnego. Nie trzeba się więc obawiać o przeciążenie dziecka w trakcie wakacji. Atrakcyjne metodyki nauczania sprawiają, że dziecko w dużo szybszy i naturalniejszy sposób przyswaja wiedzę i zdobywa nowe informacje. Ma to jeszcze jedną dodatkową zaletę. Jak donoszą liczne prace naukowe, podopieczny po takich doświadczeniach może nabrać nowej energii do zdobywania wiedzy na własną rękę.

Podczas obozów ViaCamp wszystko to dzieje się oczywiście w przepięknym otoczeniu natury. Ośrodki dla dzieci zlokalizowane są na Kaszubach oraz Mazurach, gdzie czyste powietrze i otaczający spokój pozwalają na efektywne przyswajanie wiedzy oraz wypoczynek i zabawę.

Artykuł sponsorowany

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest