Metabolizm

Aktywność fizyczna wprowadza naszą „maszynę” na szybsze obroty, ale są również błędy które popełniamy spowalniając naszą maszynę.

Chcesz przyspieszyć swój metabolizm, zobacz jakich błędów więcej nie popełniać.

Za dużo siedzisz

Już 20 minut w jednej pozycji sprawia, że nasz metabolizm spowalnia. Rusz się z rana żeby rozruszać swoją maszynę na cały dzień

Miesiączka

Tego nie przeskoczysz, ale możesz przygotować swój organizm. Podczas okresu tracisz sporo żelaza, który odpowiedzialny jest za transport tlenu. Niedobór żelaza przyczyni się do osłabienia układu odpornościowego oraz osłabienie organizmu, a osłabiony szuka oszczędności wszędzie również w spowolnieniu metabolizmu.

Przygotuj się jedząc produkty bogate w żelazo zielone warzywa, nasiona, czasem skuś się na wątróbkę.

Nieodpowiednia ilość snu

Tu chyba nie trzeba wiele wyjaśniać. Jeśli jesteś niewyspana, następnego dnia będziesz mniej aktywna, a co za tym idzie spalasz mniej kalorii. To nie koniec… kiedy jesteś zmęczona jesz więcej, a Twój metabolizm spowalnia i cały organizm pracuje wolniej, a dostarczone kalorie zamiast być spalane, pozostają w Twoim organiźmie.

Zamiast zarywać kolejną noc przed serialem połóż się spać wcześniej, a wyjdzie ci to tylko na dobre.

Za mało jesz

Jeśli nie dostarczasz odpowiedniej ilości pożywienia, twój organizm przechodzi na tryb oszczędzania energii, spowalniając prace układów. To tak jak telefon który wchodzi w stan oszczędzania energii, aplikacje które nie są najbardziej potrzebne zostają wyłączone a działają tylko te niezbędne. W przypadku naszego ciała szybki metabolizm nie jest elementem niezbędnym, dlatego spowalnia by zaoszczędzić energię.

Jedz regularnie i zdrowo, nie głodź się bo z tego nic dobrego nie wynika.

Nieregularne posiłki

Naukowcy podejrzewają, że jedzenie o tej samej porze pobudza organizm do spalania większej liczby kalorii między posiłkami. Podczas badań na myszach naukowcy wykazali, że te które jadły nieregularne tłuste posiłki przytyły znacznie bardziej, niż te które miały podobną dietę tylko, że regularnie.

Ustal godziny posiłków, tylko niekoniecznie w środku nocy.

Owoce z supermarketu

Pestycydy zawarte w owocach i warzywach z supermarketów mogą zakłócać proces metabolizmu. Badania dowiodły, że osoby będące na diecie opartej tylko na warzywach i owocach spożywały w ten sposób również wiele toksyn, które spowodowały spowolnienie metabolizmu, przez co proces chudnięcia się wydłużył.

Wybieraj owoce i warzywa z ekologicznych upraw, a jeśli już wybierasz produkty z hipermarketów pamiętaj o bardzo dokładnym ich myciu.

Jesteś odwodniona

Nasz organizm składa się w większości z wody. Oddychając, pocąc się tracimy ją, a już najmniejszy jej ubytek spowalnia prace naszego organizmu. Pij wodę nawet kiedy nie jesteś spragniona.

Za mało wapnia

Dieta bogata w wapń pozwoli spalić więcej kcal. To właśnie odpowiednia ilość wapnia decyduje czy magazynujesz czy spalasz kcal.

Wzbogać swoją dietę w produkty zawierające wapń…jogurt naturalny, biały ser

Zapominasz o śniadaniu

Nie jadając pierwszego i najważniejszego posiłku w ciągu dnia, nie dość że narażasz się na to że na obiad zjesz znacznie więcej niż powinnaś. Ponadto nie dostarczając rano energii Twoja maszyna nie ruszy i będzie powolna i ospała.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest