Lecytyna – właściwości lecznicze, działanie. Kiedy po nią sięgnąć i w jakiej postaci?

Lecytyna produkowana jest przez naszą wątrobę. Jej produkcja trwa nieustannie. Lecytynę pozyskuje się również z rzepaku i lnu. Lecytyna znajduje szereg zastosowań ,można z powodzeniem dodawać ją do żywności oraz ma zastosowanie w celach leczniczych. Lecytyna wpływa bardzo korzystnie na wszystkie komórki naszego ciała. Nasz układ nerwowy czy też hormonalny bardzo potrzebuje lecytyny. Jej szerokie właściwości lecznicze znane są przede wszystkim amatorom lecytyny,tym którzy sięgają po lecytynę i mogą pochwalić się jej leczniczymi właściwościami.

Lecytyna właściwości lecznicze

Lecytyna jest swego rodzaju superodżywką,a jej działanie jest bardzo szerokie. Oczywiście na pierwszy rzut idzie nasza pamięć i koncentracja,które potrzebują lecytyny jak sucha ziemia wody ! Nasza pamięć i koncentracja jest bardzo powiązana z układem nerwowym i jeśli w organizmie jest stale napięcie nerwowe to automatycznie słabnie pamięć a przez to koncentracja. Dlatego lecytyna usprawnia nasz układ nerwowy i hormonalny.Dając im silną dawkę regeneracji i pokoju.

Lecytyna również bardzo dobrze wpływa na przemianę materii naszego organizmu,wydolność mięśniowa znacznie zwiększa się i przez to mięśnie są regenerowane. Lecytyna bardzo dobrze wpływa na wolne rodniki,czyli zapobiega starzeniu się skóry,opóźnia ten proces. Lecytyna skutecznie ochrania naszą wątrobę oraz obniża poziom złego cholesterolu,rozrzedza ona w naszych żyłach krew, przez co zapobiega zawałowi serca i miażdżycy. Lecytyna świetnie wpływa na potencję u mężczyzn,przez co również na ich płodność. Jest swoistym rodzajem muru odporności dla naszego organizmu oraz w cudowny sposób walczy z toksynami,jest uznawana za jeden z najlepszych detoksów.

Kiedy sięgnąć po lecytynę?

Kiedy jesteśmy obciążeni psychicznie lub fizycznie,gdy długotrwały stres daje się we znaki wtedy możemy z powodzeniem uzupełnić niedobory lecytyny i wspomóc się dodatkową dawką. Gdy przechodzimy rekonwalescencję po jakiejś chorobie lub gdy w naszym organizmie doświadczamy zaburzeń w gospodarce tłuszczowej, wtedy równie na ratunek przychodzi nam lecytyna. Dostarczanie naszemu organizmowi lecytyny jest dla nas niezmiernie ważne,dlatego warto naszą dietę uzupełnić w lecytynę. Uzyskamy wtedy piękny efekt, gdyż nasze komórki w organizmie będą produkowały jej więcej niż dotychczas.

Gdzie szukać lecytyny ?

Bardzo popularną rośliną strączkową występującą szczególnie w Azji jest soja,jej nasiona są bogate w białko roślinne. Upodobanie w tej roślinie znaleźli sobie szczególnie wegetarianie,którzy jedzą ją zamiast mięsa. Lecytynę możemy znaleźć również w rzepaku, żółtku białka,fasoli, orzeszkach ziemnych. Występuje ona również w olejach rzepakowych,słonecznikowych, lecz już w mniejszych ilościach.

Nie tylko na pamięć i koncentrację Lecytyna i jej lecznicze właściwości

Lecytynę możemy z powodzeniem przyjmować jako suplement diety w połączeniu z witaminami z grupy B,czy witaminą D. Kobiety w okresie ciąży oraz laktacji powinny sięgać po lecytynę, gdyż pomaga to w zregenerowaniu mózgu i jego prawidłowemu funkcjonowaniu. Menopauza również jest okresem ,gdzie bardzo dobrze jest się wspomóc lecytyną sojową. Lecytyna w tabletkach zawiera w sobie fito estrogeny, które z powodzeniem uzupełnią niedobory hormonów w diecie u kobiet. Dobroczynne działanie lecytyny znane jest również sportowcom, którzy potrzebują szybko zregenerować swoje mięśnie. Seniorzy również mogą wspomóc się lecytyną, gdyż będzie ona wspomagać leczenie miażdżycy i nadciśnienia.

Lecytyna pomoże nam odreagować stres,czyli uspokoi nasz umysł, zregeneruje nasz organizm,zmniejszy podatność na stres. Największe zasoby lecytyny znajdują się w naszym mózgu,dlatego takie choroby jak Alzheimer czy Parkinson lub stwardnienie rozsiane wynikają waśnie z jej niedoborów. Lecytyna chroni neurony w naszym mózgu, które odpowiadają za procesy myślowe i pamięć. Lecytyna również poprawia wchłanianie witamin takich jak : A, D,E i K.

W jakiej postaci przyjmować lecytynę ?

Lecytyna występuje w tabletkach i taka jej forma jest bardzo wygodna, występuje jeszcze w płynie i w proszku. Każdy może przyjmować ją w wybranej przez siebie formie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest