Ziemia okrzemkowa – właściwości, zastosowanie. Czyli sposób na detoks!

Wszyscy wiemy, że nasz świat pełen jest różnego rodzaju toksyn, zanieczyszczeń, metali ciężkich i wielu innych szkodliwych chemikaliów. Tym samym duża ich część przechodzi do naszego ciała pośrednio bądź bezpośrednio wywołując różne szkody.

Zastanawiałaś się nad naturalnym, tanim i efektywnym sposobem na detoks organizmu? Ziemia okrzemkowa jest fantastyczną alternatywą dla oczyszczenia organizmu bez żadnych sztucznych środków. W dodatku nie wymaga ani głodówki ani wykorzystania różnych niezbyt smacznych produktów spożywczych. Przechodząc przez organizm człowieka wchłania wszelkie szkodliwe toksyny, a przy tym nie wymaga zmiany diety i stylu życia. Jeśli kiedykolwiek słyszałeś o ziemi okrzemkowej to zapewne była to informacja o niezwykłych właściwościach wymiatających metale ciężkie z organizmu.

Ziemia okrzemkowa – co to jest?

Ziemia okrzemkowa występuje w postaci proszku podobnego do brudu, naturalnie występuje w glebie. Składa się z malutkich organizmów mających już miliony lat. Te organizmy to okrzemki, które z czasem stają się coraz mniejsze i mniejsze. Ziemia okrzemkowa wykazuje dobroczynne działanie na ludzki organizm oraz zajmuje czołowe miejsce w medycynie niekonwencjonalnej. Możemy śmiało wyobrazić sobie,że ziemia okrzemkowa jest jak mikroskopijny pochłaniacz,który wychwytuje wszelkiego rodzaju bakterie, wirusy czy grzyby w naszym organizmie.Przyjrzyjmy się zatem ziemi okrzemkowej i weźmy ją pod lupę.

ziemia okrzemkowa wlasciwosci lecznicze i zastosowanie 3734420

Właściwości ziemi okrzemkowej

Jak sugeruje tytuł artykułu, ziemia okrzemkowa wykazuje właściwości oczyszczające organizm, szczególnie z wszelkich metali ciężkich. Ponadto, według badań skutecznie usuwa pasożyty z naszego przewodu pokarmowego. Detoksykacja organizmu równa się szybszej i bardziej efektywnej utracie wagi. W dodatku usprawnia pracę wątroby, jelit i generalnie całego układu pokarmowego, zapobiegając oraz usuwając gazy, wzdęcia i problemy z trawieniem. ziemia okrzemkowa ma szerokie zastosowanie,używa się jej również często w przemyśle kosmetycznym, a także chemicznym jako skuteczny środek do odstraszania szkodników. Jednak przyjmowana w zbyt wielkich ilościach może prowadzić do zatrucia. Ziemia okrzemkowa wzmacnia nasz układ mięśniowo-naczyniowy,przyspiesza gojenie się ran. Ma właściwości, które zapobiegają osteoporozie,zmniejszają bóle stawów i pleców,zwiększa witalność oraz odporność organizmu ,likwiduje łuszczycę ora różne wysypki.

Skąd się bierze ziemia okrzemkowa?

Ziemia okrzemkowa wydobywana jest z dna jezior i mórz,powstaje w wyniku rozpadu i obumierania drobnych żyjątek, które nazywane są okrzemkami. Dlatego nazywana jest ziemią okrzemkową, gdyż sama w sobie jest ona pylista i silnie rozdrobniona. Co ciekawe w Polsce występuje rzadko,jednak można wydobywać ją w takich miastach jak Augustów ,Łódź czy Poznań. Ziemia okrzemkowa powstaje warstwami, czyli dzięki wysychaniu morza czy jeziora zbiera się jej wierzchnią warstwę. Nie da się jej wytworzyć w sposób sztuczny w żaden sposób.

Sposoby wykorzystania ziemi okrzemkowej

Wystarczy, że zaczniesz spożywać jedną łyżeczkę ziemi okrzemkowej wymieszanej ze szklanką wody każdego dnia. Najlepiej przyjmować ją na pusty żołądek bądź godzinę przed posiłkiem lub dwie godziny posiłku.Dodaj to do swojej codziennej rutyny, a efekty będą zachwycające.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest