Rodzaje peelingów i ich zastosowanie. Sprawdź jaki dla siebie wybrać!

Peeling to zabieg, który polega na złuszczaniu naskórka. W zależności od jego rodzaju może działać na różnych warstwach skóry właściwej. Wykorzystywanie odpowiedniego typu peelingu sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, a także wygląda na młodszą.

Rodzaje peelingów i ich właściwości

1.Peeling enzymatyczny

Peeling enzymatyczny najczęściej występuje w formie kremowej czy żelowej. W swoim składzie zawiera enzymy roślinne, w dodatku nie zawiera drobinek ścierających, dzięki czemu jest bardzo delikatny dla skóry. Naturalne substancje (papaina i bromelaina) umożliwiają usuwanie martwego naskórka. Po wykonaniu tego peelingu skóra staje się wygładzona i nabiera zdrowego kolorytu. Peeling enzymatyczny jest szczególnie polecany dla osób ze skórą suchą, wrażliwą czy trądzikową. Jednak jeśli masz skłonności do trądziku różowatego, ten sposób usuwania obumarłego naskórka nie jest dla Ciebie.

2.Scrub

W peelingach tego typu naskórek złuszcza się na skutek mechanicznego tarcia drobinek, które występują w kosmetyku. Jest mniej delikatny od klasycznego peelingu, zawiera grubsze ziarna — mogą być to pestki owoców czy łupiny orzechów zmieszane z żelem. Ten rodzaj preparatu nie nadaje się dla osób z cerą suchą, wrażliwą, naczynkową, trądzikową i skłonną do zaczerwienień.

Ten peeling kosztuje zlotowke i wyleczy tradzik. Zrobisz go w domu article

3.Brushing

Brushing, czyli tak zwany peeling szczotkowy polega na oczyszczeniu skóry za pomocą specjalnej aparatury, zawierającej specjalne szczoteczki do usuwania martwego naskórka. Zabieg działa najlepiej na skóry grube i słabo ukrwione, brushing pobudza krążenie krwi oraz limfy w skórze właściwej. Peelingu szczotkowego nie należy wykonywać, jeśli posiada się skórę cienką, suchą, wrażliwą, z osłabionymi naczynkami czy trądzikiem.

4.Peel-off

To chyba najdelikatniejsza wersja peelingu, najczęściej występuje w formie maseczki żelowej. Ten kosmetyk nakłada się na twarz, a po upływie kilkunastu minut zastyga na niej i można ją łatwo ściągnąć. Tego rodzaju peeling nie powoduje podrażnień, dlatego swoje zastosowanie znajdzie u osób ze skórą wrażliwą i naczynkową.

5.Goomage

Goomage ma w sobie cechy peelingu enzymatycznego, jak i ziarnistego. Zawiera bardzo drobno zmielone ziarna zbóż oraz papainę i bromelainę. Nadaje się do wszystkich typów skóry. Jest o wiele delikatniejszy od peelingu enzymatycznego, dzięki czemu może być stosowany przez osoby ze skórą bardzo wrażliwą.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest