Jak szybko zajść szybko w ciążę? Porady!

Zajście w ciąże to często pojawiający się problem u par starających się o dziecko. Wpływa na to wiele czynników, jednak najważniejsze to uzbroić się w cierpliwość. Proces zajścia w ciąże może trwać do kilku miesięcy czy nawet kilku lat. Istnieje szereg wskazówek, które warto wprowadzić w swoje życie w tym trudnym okresie. Problem ze spłodzeniem dziecka często może okazać się trudniejszy niż mogłoby się wydawać, ale nie zawsze oznacza to bezpłodność.

Co robić, aby szybko zajść w ciąże?

1. Kalendarz dni płodnych – na początku warto określić, kiedy kobieta ma dni płodne. Zaopatrz się w kalendarz dni płodnych, w którym można określić dni płodne i tym sposobem czas największego prawdopodobieństwa zajścia w ciąże. Istnieją również testy owulacyjne, które wyznaczają dni płodne. Możesz też pobrać aplikację na telefon, która pomoże kontrolować cały cykl, zapisując wszystkie cenne informacje, między innymi na temat temperatury czy śluzu szyjkowego.
2. Odpowiednia dieta – bardzo istotna sprawa, to dopilnowanie tego, jak się odżywiasz podczas starania się o dziecko. Dobrze jest najpierw zadbać o swoją wagę, zgubić ewentualnie zbędne kilogramy. Dodatkowo warto dodać do codziennej diety więcej owoców, warzyw, ryb i nabiału, a także produktów bogatych w witaminę E. Zrezygnuj natomiast ze słodyczy, a przynajmniej spróbuj znacznie ograniczyć ich spożywanie.
3. Częste uprawianie seksu – oczywiście logiczne jest, że są wtedy większe szanse na zajście w ciąże. Jednak pamiętaj, aby nie robić nic na siłę. Najważniejszy okres to dni płodne, ale warto także uprawiać seks częściej niż wyznaczony na to czas. Jeśli chodzi o pozycję, to wcale nie ma ona znaczenia.
4. Regularne wizyty u ginekologa – zanim zaczniesz starania o dziecko, dobrze jest sprawdzić, czy nie macie problemów fizycznych. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Jeśli starania przekraczają 5 miesięcy, warto wybrać się do lekarza ponownie. Dodatkowo ginekolog wytłumaczy profesjonalnie jak rozpoznać dni płodne, ułatwi to prowadzenie kalendarzyka.

Czego nie robić?

1. Unikaj używek – dobrze w tym czasie ograniczyć palenie papierosów, picie alkoholu oraz picie kawy. Najlepiej byłoby całkiem zrezygnować z tych używek, ponieważ wpływają na płodność. Dotyczy to głównie mężczyzn, gdyż działa to szkodliwie na plemniki. Kobiety także powinny stosować się do tej zasady, zdecydowanie poprawi to kondycję organizmu, jednocześnie ułatwiając zajście w ciąże.
2. Unikaj stresu – stres podobnie jak używki wpływa bardzo niekorzystnie na organizm. Dlatego w czasie prób zajścia w ciąże korzystaj z relaksacyjnych zajęć jak np. joga. Częste spacery, przyjemne wyjścia czy romantyczne randki na pewno pomogą odprężyć się i zapomnieć o ciężkich staraniach.
3. Nie czekaj zbyt długo – wszyscy dobrze wiedzą, że z wiekiem trudniej zajść w ciąże. Jest to niestety prawda, po trzydziestce płodność kobiet spada. Podobnie jest u mężczyzn, jednak nie przebiega to w tak gwałtowny sposób.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest