Ewa Chodakowska: Secret – pilates dla zaawansowanych?

Trening Secret powstał z myślą o fanach treningów typu pilates lub joga. Czy faktycznie jest to trening relaksujący i czy przynosi założone rezultaty? Sprawdziliśmy to dla Was!

Na czym polega trening Ewy Chodakowskiej Secret Pilates?

Secret to zdecydowanie inny tryb treningu, niepodobny do stylu trenerki i dotychczasowych nagranych programów. Nie jest to bowiem trening łączy w sobie interwały czy cardio, ale mocno zakorzeniony jest w stylu pilates. Wbrew pozorom ich prostota nie jest nieefektywna, ponieważ program mocno angażuje całe partie mięśni, budując je i wydłużając.

Większość ćwiczeń wykonuje się na macie, dbając o staranność, płynność ruchów, oraz regularność oddychania. Ewa Chodakowska często podkreśla w materiale o poprawności wykonywanych ćwiczeń.

Sam trening oferuje nam ćwiczenia na mięśnie brzucha, pleców i ramion. Większość poleceń wymaga skupienia, zachowania równowagi oraz koncentracji. Mimo licznych desek, podporów i wymachów mamy czas na relaks, złapanie oddechu i rozciąganie. Gdy dane ćwiczenie jest za trudne uzyskujemy podpowiedź jak jeszcze mocniej obniżyć jego złożoność i poradzić sobie z brakiem np. równowagi.

Czy trening Secret Pilates ma zalety?

Trening jest skierowany do absolutnie każdego, bez względu jaki dotychczasowy poziom utrzymywał. Zarówno osoba początkująca jak i mocno zaawansowana znajdzie w nim coś dla siebie. Jak to wygląda w treningach typu pilates – uzyskujemy chwilę relaksu i odprężenia, której potrzebujemy bez względu na stopień zaawansowania. Proste ćwiczenia sprawdzą się dla wszystkich tych, którzy nie mogli sobie pozwolić na te wcześniejsze. Dodatkowo, jest to świetne wprowadzenie do pilatesu i bardziej zaawansowanych programów, na które być może chcemy się zdecydować. Dotychczasowe treningi dużo mocniej obciążały mięśnie stawów, w tym przypadku to ryzyko jest zminimalizowane.

Czy pilates może mieć wady?

Stworzony program mocno odbiega od dotychczasowych. Jest to zapewne odpowiedź na słowa krytyki, które często spotkać można było po wcześniejszych programach. Wiele osób doszukuje się w tym poczynaniu komercji i “wybielania” swojego wizerunku, który jest źródłem utrzymania trenerki. My jednak skupimy się na aspektach czysto sportowych. Sam program szybko może się znudzić i dla osób, które tryskają energią może wydać się zbyt mozolny. Nie uzyskamy dzięki nimi zastrzyku siły i chęci do działania, wręcz przeciwnie, wyciszymy się i uspokoimy. Jak samo założenie mówi – nie jest trening skupiający się na zgubieniu kilogramów czy ogromnej ilości centymetrów.

Rezultaty czy obietnice?

W przypadku tego typu treningów ciężko analizować rezultaty. Jest to bez wątpienia dobry sposób na relaks, odstresowanie i zaczęcie swojej przygody z aktywnością fizyczną. Świetnie sprawdzi się on wśród osób z nadwagą, osób mających problem z koncentracją czy zachowaniem równowagi. Efekty jakie uzyskamy to głównie wzmocnienie mięśni pleców i pozbycie się wszelkich dolegliwości. Działanie programu porównywane jest do terapii rehabilitacyjnych i w taki też sposób powinniśmy go traktować.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest