Jak rzucić palenie? Doradzamy!

Nałogowi palacze, którzy chcą zrezygnować z palenia papierosów, szukają skutecznego sposobu na uwolnienie się od tego nałogu. Jeżeli palenie było nieodłączną częścią naszego życia przez wiele lat, rzucanie może być bardzo trudne i wymagające silnej woli. Jednak na rynku istnieje wiele specyfików, pomagających uporać się z tym problemem.

Rzuć palenie! Kilka prostych rad

Decyzja o rzuceniu palenia musi być spowodowana szczerymi chęciami samego palacza. W przypadku, gdy bliscy takiej osoby lub lekarz próbują wpłynąć na nią, aby przestała palić, działania te mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Teoretycznie pacjent może zgadzać się z lekarzem, który zaleca rzucenie palenia, jednak jeśli sam pacjent nie czuje, że musi to zrobić, starania lekarza nie odniosą skutków. Oprócz motywacji, ważna jest samokontrola. Jeżeli chcemy skończyć z paleniem, dobrym sposobem jest zapisywanie ilości wypalonych papierosów danego dnia oraz zastanowienie się, jakie sytuacje skłoniły nas do zapalenia. Warto zauważyć, czy są to sytuacje stresowe, czy może nawyki, takie jak palenie papierosów po posiłku. Jeżeli będziemy dokładnie wiedzieć, co powoduje sięganie po papierosy, odzwyczajanie się od palenia będzie bardziej skuteczne. Ponadto, bardzo ważne jest wsparcie bliskich. W sytuacji, gdy będziemy chcieli zrezygnować z naszego postanowienia, będą nam o nim przypominać i motywować do wytrwania w decyzji o rzuceniu palenia. Możemy również sięgnąć po środki pomagające poradzenie sobie z głodem nikotynowym. Jednym z takich specyfików jest Desmoxan.

Desmoxan opinie

Desmoxan to produkt umożliwiający efektywne rzucenie palenia. Ze względu na jego główny składnik, cytozynę, która ma działanie podobne do nikotyny, potrzeby organizmu są zaspokojone. Ponadto, zapotrzebowanie na nikotynę znacząco się zmniejsza. Po niecałym miesiącu stosowania leku odzwyczajamy się od nikotyny, a co za tym idzie, przestajemy palić papierosy, nie odczuwając przy tym uciążliwych skutków ubocznych. Dawkowanie Desmoxanu jest wyjaśnione w ulotce. Należy przyjmować 1 kapsułkę co 2 godziny przez pierwsze 3 dni, czyli 6 tabletek dziennie. W tych dniach możemy jeszcze palić papierosy, jednak zaleca się, aby stopniowo zmniejszać ich liczbę. W kolejnych dniach musimy już całkowicie zrezygnować z papierosów, ponieważ jednoczesne palenie i zażywanie Desmoxanu może wywołać skutki uboczne. Jeśli chodzi o opinie na temat Desmoxanu, w większości są one pozytywne. Osoby, którym udało się skończyć z nałogiem, polecają preparat, ze względu na jego skuteczność już po pierwszym opakowaniu, a także ze względu na niską cenę i wydajność. Jedyne negatywne opinie dotyczą ewentualnych skutków ubocznych, które pojawiają się na początku przyjmowania preparatu, jednak z czasem zanikają. Należą do nich między innymi bóle głowy lub bezsenność. Ważne jest, aby nie przekraczać zalecanej dawki Desmoxanu.

Tabex opinie

Kolejnym lekiem wspomagającym rzucenie palenia jest Tabex. Jego stosowanie umożliwia stopniowe odzwyczajanie się od nikotyny bez doświadczania nieprzyjemnych skutków ubocznych. Podobnie jak w przypadku Desmoxanu, kuracja Tabexem trwa niecały miesiąc. Głownym składnikiem preparatu Tabex jest cytozyna, która zastępuje nikotynę, dzięki czemu pozwala na stopniowe zmniejszanie ilości wypalanych papierosów. Dawkowanie specyfiku jest takie samo jak w przypadku Desmoxanu. W pierwszych trzech dniach należy stopniowo odstawiać papierosy, od piątego dnia nie wolno już w ogóle sięgać po papierosy. Według osób, które stosowały Tabex, skutki jego zażywania możemy zauważyć już po kilku dniach. Jest odpowiedni nawet dla wieloletnich palaczy, powoduje, że nie czują już potrzeby zapalenia papierosa. Opinie na temat Tabexu są pozytywne, użytkownicy potwierdzają jego skuteczność oraz wydajność. Tak jak w przypadku każdego leku, mogą pojawić się skutki uboczne, jednak po kilku dniach stosowania powinny zniknąć.

Rzucanie palenia z pewnością nie należy do łatwych zadań, szczególnie, gdy palimy papierosy już od dłuższego czasu. Jeśli jesteśmy zdeterminowani, aby skończyć z nałogiem, powinniśmy wypróbować preparaty, które są pomocne w odzwyczajaniu się od nikotyny. Oprócz silnej woli, są najlepszym rozwiązaniem w walce z nałogiem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest