Zalotka do rzęs – do czego służy i jak ją poprawnie stosować?

Piękne rzęsy to marzenie wielu pań. Aby sprawić, że nasze spojrzenie będzie bardziej atrakcyjne, możemy wykorzystać wiele sposobów. Jednym z nich jest użycie zalotki, która sprawia, że rzęsy wydają się dłuższe, gęściejsze oraz bardziej podkręcone niż w rzeczywistości.

Do czego służy zalotka?

Zalotka do rzęs ma za zadanie podkręcenie rzęs oraz nadanie im gęstszego wyglądu. Na rynku istnieją różne rodzaje zalotek. Możemy wybrać zalotkę elektryczną lub mechaniczną. Każda z nich ma swoje wady i zalety: elektryczna jest droższa, jednak dzięki niej uzyskamy lepszy efekt. Natomiast zaletą zalotki mechanicznej jest jej niska cena. Do zalotek elektrycznych zaliczamy mini lokówki, a także te klasyczne, z ta różnicą, że do ich użycia potrzebujemy baterii. Po uruchomieniu zalotki, delikatnie się ona podgrzewa, co powoduje, że efekt wywinięcia rzęs jest bardziej trwały. Jeśli chodzi o zalotki mechaniczne, mamy do wyboru modele różnej wielkości i wykonane z różnych materiałów. Mogą być wykonane z plastiku lub metalu. Lepszym wyborem jest zalotka metalowa, ponieważ dzięki nim efekt jest bardziej trwały oraz są bezpieczniejsze dla rzęs. Zalotki wykonane z plastiku są gorszej jakości niż metalowe, po ich użyciu rzęsy mogą być słabo podkręcone i zniszczone. Wielkość zalotki również ma znaczenie. Model, który obejmuje całe rzęsy, jest bardziej efektywny oraz wygodniejszy.

Jak używać zalotki?

Aby zalotka nie zniszczyła rzęs, musimy nauczyć się używać jej w odpowiedni sposób. Istnieje kilka zasad, których należy przestrzegać, aby sprawić, że zalotka spełni swoje zadanie. Pierwszą zasadą jest użycie zalotki, zanim pomalujemy rzęsy tuszem. Jeśli najpierw wytuszowałybyśmy rzęsy, a dopiero po tym zastosowały zalotkę, mogłoby to spowodować przyklejenie się do niej wosku zawartego w tuszu. W takim przypadku rzęsy również mogłyby na niej pozostać. Warto pamiętać, że zalotkę możemy podgrzać, na przykład przy użyciu ciepłego powietrza z suszarki. Ta metoda sprawdzi się, jeśli nasze rzęsy są grube i sztywne. Musimy jednak pamiętać, że zalotka nie może być bardzo gorąca, aby nie poparzyła skóry wokół oczu i powiek. Kolejna zasada zakłada, że najlepszym sposobem na trzymanie zalotki jest użycie palca środkowego lub wskazującego oraz kciuka. Dzięki temu mamy nad nią dobrą kontrolę. Ręka, którą trzymamy zalotkę, musi być stabilna, ponieważ w przeciwnym razie ruchy będą niedokładne, co może spowodować zgięcie rzęs. Aby ręka nie drżała, najlepiej oprzeć ją o policzek. Musimy również pamiętać, że podkręcanie rzęs powinnyśmy wykonywać w spokojnych warunkach, w których będziemy mogły się skupić. Nie możemy używać zalotki na przykład w aucie, gdy stoimy na światłach, ponieważ istnieje ryzyko, że rzęsy zostaną uszkodzone.

Kolejną zasadą jest podkręcanie rzęs etapami. Zaciskamy na nich zalotkę na kilka chwil, jednak nie więcej niż na 10 sekund, ponieważ wtedy rzęsy będą wyglądać nienaturalnie. Przykładamy zalotkę przy nasadzie rzęs, ściskamy je i czekamy kilka chwil. Następnie rozluźniamy uścisk i przesuwamy zalotkę wyżej i powtarzamy proces. Musimy również wiedzieć, że zalotka służy do modelowania tylko górnych rzęs, ponieważ dolne układają się naturalnie.

Czy zalotka jest nadal wykorzystywana?

Na rynku istnieją obecnie zalotki, które nie wpływają negatywnie na kondycję rzęs. Z tego powodu wiele kobiet nadal chętnie sięga po ten przyrząd. Ważną informacją jest również to, że dobre zalotki bardzo dobrze współgrają z tuszami do rzęs, które zawierają składniki działające na rzęsy odżywczo. W przeszłości, gdy tusze sprawiały, że rzęsy były twarde, istniało ryzyko, że zalotka je połamie. Dzisiaj nie musimy się już o to martwić, ponieważ składy kosmetyków zmieniły się na lepsze. Niektóre panie decydują się na użycie zalotki tylko na specjalne okazje, a inne stosują ją codziennie. Jeśli jest stosowana umiejętnie, nie ma obawy, że rzęsy zostaną zniszczone.
Zalotka do rzęs jest przyrządem, który sprawia, że rzęsy są podkręcone i wyglądają na gęstsze. Jeżeli przestrzegamy najważniejszych zasad dotyczących używania zalotki, możemy mieć pewność, że uzyskamy oczekiwany efekt i będziemy mogły cieszyć się pięknymi rzęsami.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest