Czym jest woda alkaliczna? Czym różni się od innych wód pitnych?

Czym jest woda alkaliczna

Woda alkaliczna to wyjątkowy produkt, od wielu lat znany na Dalekim Wschodzie – w Korei i Japonii. Jej znakiem rozpoznawczym jest wysokie, zasadowe pH, które wynosi ponad 7,5. Najbardziej zasadowe wody mają pH powyżej 9 – zalicza się do nich Alcalia, woda alkaliczna o najwyższym na polskim rynku pH 9,36. Regularne sięganie po wodę zasadową przynosi liczne korzyści zdrowotne, skutecznie nawadnia organizm oraz wspomaga jego walkę z wolnymi rodnikami – jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry i całego organizmu.

Wody alkaliczne to produkty, które mogą być regularnie spożywane przez wszystkie dorosłe osoby. Stanowią doskonałą alternatywę dla „zwykłej” wody mineralnej, gdyż nie tylko skuteczniej chronią przed odwodnieniem, ale także posiadają unikalne właściwości, które pozytywnie wpływają na większość zachodzących w nim procesów. Systematyczne sięganie po wodę alkaliczną to więc bardzo prosty sposób, aby w kompleksowy sposób zatroszczyć się o swoje zdrowie.

stres-metaboliczny.png

Woda alkaliczna na co pomaga jej regularne spożywanie?

Woda o zasadowym pH ma bardzo wszechstronne zastosowanie i wspiera funkcjonowanie organizmu człowieka na wielu płaszczyznach. Regularne picie wody alkalicznej o pH powyżej 9 pomaga przywrócić mu równowagę kwasowo-zasadową oraz utrzymywać ją na odpowiednim poziomie. W efekcie, woda alkaliczna chroni nas przed nadmiernym zakwaszeniem organizmu, na które według statystyk cierpi aż 80% współczesnego społeczeństwa. 

Woda alkaliczna jest produktem rekomendowanym dla osób, które chcą zapewnić sobie odpowiedni poziom nawodnienia organizmu. Zaleca się po nią sięgać m. in. przed, w trakcie i pomiędzy treningami, w czasie upałów, a także podczas choroby, której towarzyszą gorączka i biegunka. Woda zasadowa skutecznie wspiera procesy trawienne i usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Jej spożywanie, ze względu na zasadowe pH, jest zalecane osobom cierpiącym na refluks i zgagę. Picie wody alkalicznej usprawnia także usuwanie kwasu moczowego i regulowanie procesów powiązanych z metabolizmem organizmu. 

Ponadto, badania naukowe przeprowadzone dla Alcalii potwierdziły, że jest to woda alkaliczna, która skutecznie wspiera proces odchudzania. Posiada bowiem właściwości usprawniające metabolizm oraz przyspieszające spalanie tkanki tłuszczowej, co docenią w szczególności osoby aktywne fizycznie, które łączą zdrową dietę z regularnymi treningami. Sportowcy docenią natomiast pozytywny wpływ wody alkalicznej na pracę mięśni podczas treningów oraz ograniczenie ryzyka zakwasów i stresu metabolicznego.

Artykuł gościnny.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest