Zestaw pędzli do makijażu – jakie wybrać?

Według psychologów, im większy wybór, tym mniejszy wybór. W erze konsumpcjonizmu, jesteśmy zalewani coraz to nowymi produktami. Branża kosmetyczna nie pozostaje na tej płaszczyźnie nienaruszona. Różnorodność kosmetyków jest tak duża jak akcesoriów do ich używania. Czym się kierować przy wyborze pędzli?

Postaw na jakość

Nieważne czy to jeansy, czy chleb – jakość jest zawsze w cenie i warto w nią inwestować. Dobrej jakości pędzel, to nie tylko wysoka cena, ale również odpowiednio dopracowany projekt, który z każdym kolejnym pociągnięciem, zapewni wykonanie perfekcyjnego makijażu. Jedno wiemy – warto inwestować w dobrej jakości pędzle, ponieważ to zapewnia kilka lat ciągłego użytkowania, a dobrą jakość, można znaleźć od kilkudziesięciu złotych. Jednak na co jeszcze zwracać uwagę na tak różnorodnym rynku kosmetycznym?

Określ czego potrzebujesz

Na rynku jest wiele modeli. Czy potrzebujesz każdego? Otóż to zależy. Jeżeli jesteś osobą, która nie używa podkładu, nie potrzebujesz również pędzla do podkładu. Jeżeli używasz podkładu, ale nakładasz go ręką lub gąbką, możesz sobie zapewnić ciekawa odmianę. Kiedy jednak myślisz, że świat się nie zawali, a Ziemia nadal będzie się kręciła wokół Słońca, po prostu pomiń ten element. Jeśli zdecydujesz się na pędzel do podkładu, postaw na ścięty, o gęstym i zbitym włosiu. Pozwoli to na naturalniejsze wypracowanie podkładu w skórę.

Sytuacja wygląda podobnie w przypadku pędzla do pudru. Jeśli nie używasz pudru – odpuść. Jeżeli zamiast pędzla wolisz puszek – tak samo. Po prostu pamiętaj, żeby puszek był gruby i mięsisty. Pędzel powinien być duży i puchaty, tak być mogła z łatwością omieść całą twarz. Według niektórych szkół, puszek jest lepszy, ponieważ umożliwia dokładniejsze wklepanie produktu w skórę, a tym samym, przedłużenie efektu matowej skóry.

Kolejne miejsce na naszej liście zajmują pędzle do konturowania. Tutaj również wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Duży, puchaty i skośnie ścięty pędzel, umożliwi aplikację bronzera, różu oraz rozświetlacza, Jeżeli nie lubisz takich rozwiązań, możesz dodatkowo wybrać pędzel typu „wachlarz” do nakładania rozświetlacza, a także duży, szpiczasty do bronzera. Pierwszy zostaw do różu. A jeżeli nie lubisz konturować twarzy, wiesz co zrobić…

Przydatnym akcesorium jest mały, skośnie ścięty pędzelek. Sprawdzi się on zarówno przy poprawianiu brwi, jak i rysowaniu kreski cieniem lub eyelinerem, a także do podkreślania dolnej powieki. Co ciekawe, tego rodzaju pędzelka, możemy nawet użyć do makijażu ust. To na co musimy zwrócić uwagę, jest jego spłaszczenie. Duże spłaszczenie włosia, zapewni precyzyjne podkreślenie urody.

Ostatnią grupą są pędzle do oczu. To na co musisz zwrócić uwagę, to rozmiar Twoich oczu i komfort. Pędzle to tylko narzędzia. Jeżeli nie będą dobre leżały w rękach, a Twoje oczy będą w stosunku nich za małe/za duże, nie sprawdzą się… Tak jak w przypadku pędzli do konturowania, możemy być albo minimalistami, albo zaszaleć. W pierwszej wersji, potrzebujemy tylko dwóch pędzli – małego puchatego oraz małego kulkowego. Pierwszy, umożliwi nam aplikację cieni na całej powiece, a także ich zblendowanie. Drugi natomiast, nadaje się do precyzyjnego dodawania koloru oraz podkreślania dolnej linii rzęs. W wersji rozszerzonej, możemy poszerzyć nasz zestaw o rożnego rozmiaru pędzle do nakładania na całą powiekę, nakładania precyzyjnego oraz blendowania.

Włosie naturalne kontra syntetyczne

Kiedy już mamy wizję naszego zestawu, dochodzi jeszcze jeden czynnik – z czego mają być wykonane?
Na rynku mamy dostępne dwa rodzaje włosia – syntetyczne oraz naturalne. Naturalne włosie, łatwo przejmuje kolor kosmetyków, a więc umożliwia uzyskanie lepszej pigmentacji oraz ładniej rozprowadza produkty suche. Z drugiej strony, włosie naturalne jest łatwo podatne na uszkodzenia, trzeba je uważniej myć, a także może uczulać i mieć nieprzyjemny zapach

Włosie sztuczne, jest pozbawiony powyższych wad – nie uczula, nie pachcie i jest stosunkowo trwałe, jednak nie przejmuje tak ładnie pigmentu. Przez to zapewnia mniejszą pigmentację, a także większe zużycie produktu, ponieważ dla uzyskania takiego samego efektu, trzeba wykorzystać więcej produktu.
Podsumowując – włosie naturalne jest polecane dla składników suchych i pudrowych, natomiast sztuczne dla płynnych i kremowych. Dodatkowo, dla pędzelków, które się szybko niszczą (np. do pomadki), warto wybrać pędzelek ze sztucznym włosiem.

Pędzle do makijażu – zestaw

Jeżeli jesteś osobą, która do końca nie wie czego potrzebuje lub nie ma czasu na przygotowanie swojego idealnego zestawu pędzli, możesz spojrzeć na gotowe zestawy. Zawierają one wszystkie podstawowe rodzaje, a niektóre, znacznie wykraczając poza minimum, pobudzają kreatywności i pozwalają na wyczarowanie nowych rzeczy.

Ciekawą propozycją są pędzle marki Jessup. Firma oferuje w swoim asortymencie kilka różnych zestawów. Są one w przystępnej cenie, a ich dobranie, zapewnia duże możliwości.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest