Zabiegi, które warto wykonać podczas jesieni

Jesienią słońce nie jest już tak ostre jak latem. Jest to doskonały okres na poprawę swojej urody.


Wykonywać możemy zabiegi, po których nasza skóra jest delikatniejsza i wrażliwsza na działanie czynników zewnętrznych, ponieważ teraz jesteśmy w stanie lepiej chronić naszą bezbronną skórę.
Warto wybrać się do kosmetyczki, by skorzystać z zabiegów których nie powinniśmy wykonywać w innych porach roku.

Jakie zabiegi wybrać?

Mikrodermabrazja – jest zabiegiem mechanicznego złuszczania naskórka przy pomocy specjalnych głowic. Możemy wykonać delikatną lub głęboką mikrodermabrazję. Drugi wariant wybierz jeśli celem ma być głęboka odnowa skóry lub chęć usunięcia przebarwień. Po tym zabiegu skóra, pozbawiona jest martwego naskórka, przez co staje się bardzo delikatna oraz bardziej podatna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Mimo, że zabieg wykonujesz jesienią, kiedy słońce nie jest ostre, musisz chronić skórę przez promieniami, dlatego stosuj krem z filtrem minimum 30.

Peeling kwasami owocowymi – po taki zabiegu skóra jest gładsza, rozjaśniona, a przebarwienia mniej widoczne. Regularne wykonywanie takiego zabiegu, stymuluje skórę do produkcji kolagenu, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek. Pamiętaj, że po nim bardzo ważne jest nawilżanie, ponieważ skóra może się łuszczyc nawet przez 4 dni. Aby uzyskać lepszy efekt należy powtórzyć zabieg kilkakrotnie.

Depilacja laserowa – zabieg wykonuj jesienią, ponieważ latem kiedy skóra jest opalona włoski są jaśniejsze i mniej widoczne na opalonej skórze. Ponadto kiedy skóra jest bledsza zmniejsza ryzyko poparzeń, jak również po samym zabiegu nie powinno się wystawiać skóry na słońce. Przed zabiegiem należy „wyhodować” sobie włoski, co jest trudne latem, kiedy nosimy się na krótko.

Jeśli chodzi o „mniejsze” zabiegi upiększające, warto zrobić oczyszczanie, który powinno się robić raz na jakiś czas. Powoduje on również delikatne podrażnienie skóry, jednak przy tym zabiegu nie „tracimy” martwego naskórka.

Zatem zamiast ubolewać nad jesienną aurą, wykorzystaj ten czas na dogłębne oczyszczanie skóry, likwidację przebarwień i odmładzanie. Nim się obejrzysz znów będzie lato podczas którego każdy będzie chciał wyglądać pięknie i młodo.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *