Zabieg thalgobodytherm – sprawdź, co niesie ze sobą ta tajemnicza nazwa!

W dzisiejszym świecie popyt na „bycie fit” jest ogromny. Sprzymierzeńcami w walce o szczupłą sylwetkę są przede wszystkim regularne ćwiczenia i zdrowa dieta, jednak nie wszyscy osiągają rezultaty w zadowalającym ich czasie, niektórzy ćwiczyć nie mogą, innym znów ciężko wytrwać w dietetycznych postanowieniach. Dla osób szukających dodatkowego wspomagania naprzeciw wychodzi bogata oferta zabiegów wyszczuplających. Salony kosmetyczne oferują szeroki wachlarz coraz to nowych sposobów radzenia sobie z niedoskonałościami, a większość z nich jest w zasięgu ręki (i portfela!) każdej z nas! Tego typu zabiegi nie muszą być też inwazyjne czy ryzykowne- niektóre pozwalają na odprężenie równe wizycie w Spa.

Thalgobodytherm- co kryje w sobie ten termin?

Jest to zabieg wspomagający odchudzanie miejscowe, napinający i ujędrniający skórę. Polega na nakładaniu na oczyszczoną skórę preparatu Thalgomince bogatego w mukopolisacharydy, czyli związki chemiczne przeciwdziałające powstawaniu cellulitu, gromadzeniu się tkanki tłuszczowej oraz poprawiające krążenie. Na miejsca, które potrzebują ujędrnienia nakłada się zimną maskę algową z wyciągiem z dzikiej mięty i mentolem. Tam, gdzie oczekuje się efektu wyszczuplenia kładzie się ciepłą maskę z olejem lawendowym, wyciągiem z kasztanowca, malwy i perzu. Na koniec wybrane partie ciała owija się na kilkadziesiąt minut specjalną folią termiczną, aby preparaty mogły się dobrze wchłonąć. Cena zabiegu w gabinetach kosmetycznych oscyluje w granicach 200 złotych.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów przed zabiegiem warto wybrać się na saunę, która ma właściwości oczyszczające organizm z toksyn lub na masaż w celu pobudzenia krążenia.

Dla kogo jest ten zabieg?

Zabieg thalgobodytherm sprawdzi się u osób, które chcą w relatywnie szybkim czasie poprawić kondycję swojej skóry. Siedzący tryb życia, stres, brak czasu na regularne zabiegi pielęgnacyjne w domu- wszystko to sprawia, że łatwo przybrać na wadze w najbardziej podatnych na to miejscach. Możliwość wyszczuplenia wybranych patii ciała jest w tym przypadku przyjemnym rozwiązaniem chwilowych problemów. Ujędrnienie skóry szczególnie przyda się osobom po lub w trakcie odchudzania, kobietom po okresie ciąży i wszystkim tym, którym po prostu zależy na poprawie kondycji skóry. Trzeba jednak pamiętać, że zabieg ten, tak jak i inne zabiegi modelujące sylwetkę, nie jest sposobem na odchudzanie, a jedynie pomocą w utrzymaniu dobrej formy. Podstawą zdrowego trybu życia powinna być dieta oraz ćwiczenia fizyczne. Przed wizytą w salonie kosmetycznym warto skonsultować się z lekarzem, który określi nasz stan zdrowia i stwierdzi, jakie zabiegi mogą być dla nas nieodpowiednie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest