Zabieg parafinowy na dłonie – jak wykonać w domu

Mawia się, że wizytówką eleganckiej kobiety są zadbane dłonie, zatem trzeba dbać o paznokcie i wycięte skórki. Zabieg parafinowy odpowiednio nawilży i odżywi skórę, a ponadto poprawi krążenie krwi i rozjaśni przebarwienia. Choć kojarzy się z wizytą u kosmetyczki, z powodzeniem można go wykonać w domu.

Jak przygotować zabieg parafinowy?

Najlepiej od podstawowych informacji. Parafina to rodzaj węglowodoru nienasyconego, który długo utrzymuje ciepło. Po nałożeniu na dowolną część ciała blokuje dostęp powietrza i wnika wgłąb struktury naskórka, aby odpowiednio go odżywić. Potrafi uratować skórę w złej kondycji – suchą, popękaną i zniszczoną, a zatem zabieg jest wskazany jesienią i zimą. Warto jednak pamiętać o przeciwwskazaniach. Odradza się zabieg osobom cierpiącym na osteoporozę, ponieważ parafina wypłukuje białko. W przypadku zapaleń, egzem, alergii i grzybic skórnych również nie powinno się go stosować.

Parafinę można kupić w przystępnej cenie w niemal każdej aptece. Oprócz niej do przygotowania zabiegu w domu potrzebne będą rękawiczki foliowe, peeling i odżywczy krem do rąk, parafiniarka lub garnek, głęboka miska oraz gruby ręcznik. Należy zdjąć z rąk ozdoby, zdezynfekować dłonie, powycinać skórki wokół paznokci, wykonać peeling dłoni i można przystąpić do dzieła.

Najpierw rozgrzewamy parafinę w parafiniarce, po czym przelewamy ją do uprzednio przygotowanego naczynia, by móc zanurzyć w niej dłonie. Przed kontaktem z parafiną należy założyć maskę w postaci warstwy kremu lub balsamu odżywczego. Dłonie zanurzamy na około 5-7 sekund i powtarzamy tę czynność przynajmniej 3 razy. Po wyjęciu dłoni z parafiny zakładamy na nie rękawiczki foliowe i otulamy je ręcznikiem, by zapobiec wychładzaniu. Trzymamy tak owinięte dłonie około 20 minut i staramy się nimi w międzyczasie nie ruszać. Na koniec wystarczy ściągnąć delikatnie zaschniętą błonę, rozmasować dłonie i użyć wygładzającego kremu.

Warto zastanowić się nad wykonaniem zabiegu w domu, ponieważ pozwala na zredukowanie wydatków i uzyskanie porównywalnego efektu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest