Jazda na rolkach sposobem na odchudzanie

Jednym z powodów, dla których tak często porzucamy dietę i treningi jest fakt, że w wielu przypadkach są monotonne i szybko się nudzą. To dlatego powinniśmy postawić na różnorodność zarówno posiłków jak i wysiłku fizycznego, aby nowe akcenty w codziennej rutynie motywowały nas do dalszej pracy i pomagały w trzymaniu się wyznaczonych wcześniej celów.

I tak, zamiast na siłownię, idź na rolki! Wykorzystaj ostatnie ciepłe dni i aktywnie spędzaj czas na zewnątrz!

Zalet jazdy na rolkach jest mnóstwo, ponieważ to sport, który łączy przyjemne z pożytecznym. Możesz jednocześnie spalać sporo kalorii i aktywnie spędzać czas ze znajomymi, rodziną, bądź relaksować się w samotności. Co więcej, rolki są odpowiednim rozwiązaniem dla osób o różnej kondycji fizycznej, więc naprawdę nie ma się czego obawiać.

W ciągu godzinnej jazdy na rolkach można spalić nawet do 700 kcal! Postaraj się utrzymywać tętno na poziomie 60-70% tętna maksymalnego. Twoja prędkość powinna wynosić około 18 km/h. W związku z tym, że jest to wysiłek typu cardio, z pewnością pojawi się twoja kondycja, a do jazdy na rolkach najlepiej nadają się parki, dzięki ruchowi na świeżym powietrzu dotlenisz przy okazji organizm. Plusy? Lepsze funkcjonowanie układu krążenia i trening wzmacniający pracę serca.

Jazda na rolkach angażuje wiele partii mięśniowych. Przede wszystkim mięśnie nóg i pośladków, ale także mięśnie brzucha i grzbietu. To idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą ujędrnić pośladki i wysmuklić uda oraz łydki. W tym sporcie ważna jest także odpowiednia postawa, więc przy okazji poprawisz kondycję swojego kręgosłupa.

Spodziewane efekty

Istnieją jednak pewne obawy przed jazdą na rolkach, zwłaszcza wśród niedoświadczonych osób, jednak szybko przekonasz się, że jest to sport, który angażuje poszczególne partie mięśniowe do współpracy, abyś mógł utrzymać równowagę. Co za tym idzie? Poprawi się Twoja koordynacja ruchowa, a to przyda się absolutnie w każdej dziedzinie życia.
Nie ma także potrzeby, żebyś martwił się o swoje stawy: rolki zdecydowanie w mniejszym stopniu je obciążają, niż np. jogging. Ruchy podczas jazdy są płynne i w miarę regularne, dzięki czemu nie istnieje aż tak duże ryzyko przeciążenia.

Jazda na rolkach to nie tylko doskonały sposób na utratę zbędnych kilogramów. To przede wszystkim bardzo dobra forma aktywnego spędzania czasu na zewnątrz. Wybierz się z kimś bliskim na przejażdżkę i poczuj na nowo dziecięcą radość, dbając przy tym o swoją kondycję i dobre samopoczucie. Zanim poczujesz się pewniej, może warto zaopatrzyć się w ochraniacze i kask, by zapobiec ewentualnym kontuzjom związanym z upadkiem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest