Wypełnianie brwi mydłem zamiast drogich kosmetyków. Sprawdzamy nową metodę!

Na przełomie ostatnich kilku lat sposób malowania brwi znacznie ewoluował. Guru makijażowe oraz przede wszystkim Instagram wciąż nieustannie zasypują nas nowymi trikami, metodami i produktami kosmetycznymi. Brwi od zawsze stanowiły wizytówkę naszej twarzy. To właśnie dzięki nim z łatwością możemy także odczytać negatywne czy też pozytywne emocje. Ich wygląd to zarówno kwestia gustu, jak i swego rodzaju zmian obyczajowych. Otrzymaliśmy cały szereg możliwości, które po dziś dzień pozwalają nam eksperymentować ze swoim wyglądem na niemalże każdej płaszczyźnie.

Ewolucja na kilka sposobów

Owłosienie znajdujące się tuż nad oczami definiuje charakter twarzy. Wygląd oraz sposób ich zaczesania, mogą nas zarówno oszpecić, jak i nadać uroku czy atrakcyjności. Jeszcze kilkanaście lat temu królowały cienkie kreski, wyskubane brwi, w dodatku namalowane wyrazistą kredką. Nagle zostały zamienione na naturalne, niemal nienaruszone. Za zmieniającymi się w tak szybkim tempie trendami, nie sposób jednak nadążyć. Panująca moda z miesiąca na miesiąc ulega znacznym przeobrażeniom, a to co jest modne dziś, wkrótce prawdopodobnie straci na swej wartości… Jak więc malować brwi, by upiększyć nasz wygląd? Co jest obecnie na topie? A czego zaś lepiej unikać? Sprawdź sama!

Soap brows

O właściwościach mydła, a zwłaszcza szarego, z pewnością każda z was coś słyszała. Czy wiedziałyście, że świetnie się ono sprawdzi do modelowania i utrzymania odpowiedniego kształtu brwi? Jakiś czas temu na tutorialach makijażowych pojawiło się wiele różnorakich zastosowań mydła. Tak prosty i jednocześnie tani składnik, znalazł swoje miejsce w naszych kosmetyczkach. Zaledwie kilka złotych wystarczy, by nadać nam nowy, świeży wygląd, bez zbędnej straty czasu…
Soap brows, czyli właśnie brwi utrwalane sposobem na mydło, zyskały ostatnio na popularności. Szerokie, nienaturalne i instagramowe brwi odeszły do lamusa. Dziś króluje bardzo delikatne podkreślenie i zaakcentowanie naszych atutów. Kto by się więc spodziewał, że z brwi dość sztucznie wyglądających, nagle przejdziemy do tak zwykłego sposobu…

Jak malować brwi na mydło?

Metoda ta nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności czy drogich i markowych kosmetyków. Polega ona na ułożeniu włosków przy użyciu mydła i delikatnie zwilżonej wodą szczoteczki. W ten sposób brwi nabiorą odpowiedniego kształtu, zaczną wydawać się gęstsze i przede wszystkim będą utrwalone przez cały dzień. W celu ich uwydatnienia można dodatkowo delikatnie podkreślić je cieniami do brwi.

Jeśli nie mydło… to co?

Choć soap brows znalazły grono wielbicielek makijażu, nie są one rozwiązaniem dla każdego. Stylizacja ta perfekcyjnie ujarzmi krzaczaste brwi. W przypadku dziewczyn, które nie mogą pochwalić się grubymi i gęstymi brwiami, sposób ten nie do końca się sprawdzi. Nadanie brwiom objętości i zarysowania konkretnego łuku będzie utrudnione… Szereg możliwości jakie zostały nam nadane, nie pozostawia nas jednak z pustymi rękami. Na start świetnym rozwiązaniem będą cienie do brwi. W ten oto sposób delikatnie podkreślimy nasz łuk, tym samym nadając naturalny efekt. Dla kobiet bardziej wymagających, które posiadają umiejętność zrobienia idealnych kresek, lepsza okaże sie pomada do brwi. Niezależnie czy postawimy na produkt z wyższej czy niższej półki sklepowej, efekt będzie bardzo zbliżony. Choć wymaga ona większej precyzji, pozwoli nam dorysować pojedyncze włoski! Dodatkowo jako kosmetyk o charakterze masełka, świetnie z nami współpracuje, a samo wykonanie brwi nie pochłania wiele czasu. Kluczem do sukcesu i pięknych brwi jest jednak praktyka…

A może by tak postawić na makijaż permanentny brwi?

Tak, jak w przypadku soap brows, cienie czy kredki do uzupełniania naszych brwi niekoniecznie okażą się dobrym zamiennikiem. Metody te zwykle wymagają poświęcenia czasu, a jak wiadomo nie każda z nas może pozwolić sobie na to z rana, gdy spieszymy się do pracy czy na zajęcia. Co więc zrobić w tej sytuacji? Brwi permanentne to świetna alternatywa dla osób, które niechętnie sięgają po swoje kosmetyczki. Dobrze wykonany zabieg sprawi, iż makijaż będzie trwały, a efekty będą widoczne nawet do dwóch lat. Tym sposobem poprawimy kształt naszych brwi, uwydatnimy łuk oraz przede wszystkim uzupełnimy wszelkie ubytki.

Która metoda będzie najlepsza?

Brwi od zawsze tworzyły oprawę twarzy. Nadmiernie wyskubane, zaniedbane czy niedobrane pod kolor włosów, nie prezentują się dobrze. Wybór metody powinien więc zostać dobrany indywidualnie, tak by wyglądać wręcz zniewalająco. Triki makijażowe stworzone specjalnie dla nas, nadadzą nam nowy, świeży wygląd. Niezależnie od dobranego kosmetyku, w kilku prostych krokach możesz samodzielnie przeprowadzić metamorfozę swoich brwi!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest