Wstydzisz się mokrych plam na bluzce pod pachami? Doradzamy jak z nimi walczyć

Stres, pośpiech, wysoka temperatura: oto prosty sposób na pojawienie się mokrych, nieestetycznych plam na Twoim ubraniu. Najbardziej problematycznym miejscem są pachy. Tracimy pewność siebie, ograniczamy nasze ruchy, żeby nikt w pobliżu tego nie zauważył, a czasem po prostu załamujemy ręce. Możesz jednak sobie z tym poradzić i nigdy więcej nie martwić się tym problemem!

Jak walczyć z mokrymi plamami pod pachami?

Pierwszym krokiem do walki z mokrymi plamami pod pachami jest zdiagnozowanie przyczyny, dla której się pojawiają. Mogą być wynikiem nadmiernej potliwości, złego materiału twoich ubrań, kosmetyków, które podrażniają twoją skórę, nieodpowiednia depilacja, zaburzenia hormonalne lub brak odpowiedniego nawodnienia organizmu, czy źle skomponowanej diety. Antyperspiranty dostępne w drogeriach za zadanie mają maskowanie nieprzyjemnego zapachu, dlatego nie zwalczają samego problemu potliwości. Poniżej przedstawiamy kilka prostych sposobów, które mogą ci pomóc.

Kąpiel z dodatkiem soli

Pocenie się to między innymi sposób naszego organizmu na pozbycie się nadmiaru toksyn. Kąpiel z dodatkiem odpowiedniej soli pomoże odblokować pory i przyczyni się do usunięcia zanieczyszczeń.

Sauna

Podobnie jak w przypadku kąpieli z solą, korzystanie z sauny zapobiega gromadzeniu się toksyn w organizmie i pomaga w ich usuwaniu. Dodatkowo, sesja kąpieli parowej pozwala nam się zrelaksować i obniżyć poziom stresu. Korzystaj z sauny około 20 minut dwa razy w tygodniu, ale pamiętaj, by przyjmować dużo płynów, ponieważ częste kąpiele parowe wysuszają skórę.

Zwalczaj problem od środka

Bardzo często zdarza się, że nawet najdroższe zabiegi i kosmetyki nie pomagają z nadmierną potliwością, ponieważ problem „tkwi w środku”. Spróbuj zatem przyrządzić środek przeciw poceniu się we własnej kuchni.
Dwie łyżki octu jabłkowego i 1/8 łyżeczki sody oczyszczonej dokładnie wymieszaj i wypijaj taką miksturę codziennie.

Odpowiedni materiał ubrań

Mokre plamy pod pachami pojawiają się także u osób, które nie skarżą się na nadmierną potliwość ciała i występują sporadycznie. Może być to problemem materiału twojej bluzki. w takim przypadku zalecane jest używanie odzieży bawełnianej, bez sztucznych zamienników.

Pamiętaj, że potliwość może być także spowodowana problemami zdrowotnymi. Jeżeli nie potrafisz znaleźć dla siebie rozwiązania, udaj się na konsultację do lekarza.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest