Woda utleniona i jej wpływ na urodę

Woda utleniona to podstawowy składnik naszej domowej apteczki. Jest ona dostępna w aptekach bez recepty i cieszy się szerokim zastosowaniem. Znamy ją przede wszystkim z właściwości dezynfekujących i odkażających rany, jednak gdy przyjrzymy się bliżej jej właściwością ,zobaczymy, że z powodzeniem można stosować ją w wielu dziedzinach naszego życia oraz na wiele sposobów.

Ciekawostka:

Woda utleniona, czyli nadtlenek wodoru (H2O2) pojawiła się pierwszy raz na początku XIX wieku. Co ciekawe nasz ludzki organizm produkuje wodę utlenioną w naturalny sposób. W naszym układzie immunologicznym odbywa się wytwarzanie nadtlenku wodoru. Nadtlenek wodoru w trakcie rozkładu produkuje tlen atomowy, który jest niezbędny w naszym organizmie do przeprowadzania reakcji energetycznych, jak i biologicznych.

Skóra trądzikowa przed i po

Woda utleniona posiada szerokie zastosowanie zewnętrzne,działa antyseptycznie i głównie znana jest ze swoich właściwości bakteriobójczych. Przy rozmaitego rodzaju ranach,wrzodach czy krwiakach sprzyja szybszemu gojeniu przez ściąganie powierzchni skóry.

Działania wody utlenionej:

  • Woda utleniona używania jest również z powodzeniem do płukania jamy ustnej,gdy nasze dziąsła są w stanie zapalnym. Jednak w przypadku płukania jamy ustnej zaleca się rozcieńczyć wodę utlenioną z zwykłą wodą ,przeważnie proporcja jest taka, że dajemy łyżkę wody utlenionej na szklankę wody. Taka mieszanka likwiduje przykry zapach z ust i stosowanie jej regularnie pozbawi nas tego problemu raz na zawsze.
  • Gdy borykamy się z łuszczycą,egzemą bądź też wszelkiego rodzaju grzybicą,dobrze jest smarować miejsca te wodą utlenioną przez kilka dni do kilku tygodniu,aż zmiany na skórze całkowicie znikną.
  • Wodę utlenioną z powodzeniem można stosować w kąpieli, zrobi to dobrze naszym płucom i nerkom oraz złagodzi bóle stawów i mięśni. Zalecana dawka wody to dwie buteleczki na wannę ciepłej wody. Kąpiel powinna trwać od 30 do 40 minut. Przy tejże kąpieli nasza skóra,może troszkę się czerwienić, są to oznaki zanieczyszczenia organizmu więc nie ma się czym przejmować ,tylko poddać się pod dobroczynny wpływ terapii.
  • Okazuję,że woda utleniona doskonale radzi sobie z zaskórnikami, zmarszczkami czy cellulitem. Gdy chcemy stawić wyzwanie tym rzeczom,musimy poddać się zabiegowi kosmetycznemu.Przemywamy twarz ciepłą wodą następnie wycieramy do sucha i nakładamy waciki zamoczone w wodzie utlenionej,przecieramy nimi twarz oraz szyję. Po 20 -30 minutach znów płuczemy twarz ciepłą wodą.

Woda utleniona przy grypie, katarze czy chorych zatokach

Wodą utlenioną z powodzeniem możemy zakraplać uszy,gdyż infekcja zaczyna się w gardle, lecz w uchu środkowym namnażają się bakterie.Dlatego, gdy uda nam się w porę zakropić uczy,zapobiegniemy rozwojowi infekcji. Oczywiście stosujemy to u dorosłych, jak i u dzieci.

Przy katarze i chorych zatokach możemy zastosować niezwykle dobry roztwór z wody utlenionej i soli fizjologicznej. Tym roztworem możemy płukać zatoki. Przepis: Do 5 ml soli fizjologicznej dodajemy 2-3 krople wody utlenionej. Następnie zakraplamy dziurki w nosie po 2-3 krople do każdej. Na efekt nie musimy wcale długo czekać,gdyż za chwilę nos będzie odetkany i powróci swoboda oddychania.

Woda utleniona w profilaktyce

Woda utleniona doskonale poprawia kondycję całego organizmu. Często na skutek złego odżywiania czy siedzącego trybu życia występuje niedobór tlenu w organizmie. Spożywanie jednej kropli wody utlenionej rozcieńczonej w 30-50 ml zwykłej wody pozwoli nam, by nasz organizm nabrał mocy. Miksturę taką pijemy najlepiej rano, w południe i wieczorem.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest