Usuwanie starej hybrydy – jak najłatwiej to zrobić?

Manicure hybrydowy jest dużo trwalszy i mocniej przylega do płytki niż robiony zwyczajnym lakierem. Dlatego też wymaga mocniejszych środków do pozbywania się starego lakieru przed przygotowaniem płytki pod nowy. Frezarka do paznokci jest bardzo dobrą alternatywą dla acetonu, a do tego pozwala przygotować płytkę i opracować skórki.

Jak ściągać hybrydy acetonem?

Aceton jest bardzo silnym związkiem chemicznym o nieprzyjemnym, drażniącym zapachu. Coraz więcej konsumentek decyduje się na używanie zmywaczy do paznokci pozbawionych acetonu właśnie z uwagi na nieprzyjemny zapach. Jest to jednak podstawowy i bardzo skuteczny środek do rozpuszczania twardego lakieru hybrydowego. Aby usunąć lakier z paznokci tą metodą, należy nasączyć specjalne waciki acetonem, owinąć nimi poszczególne palce, a następnie zawinąć je fragmentami folii aluminiowej, aby ograniczyć dopływ powietrza i tym samym zapewnić acetonowi najlepsze pole do działania. Z tak owiniętymi folią paznokciami niewiele można robić, dlatego na około 25 minut trzeba się uzbroić w cierpliwość. Zapach acetonu to jednak niejedyna wada tej metody usuwania lakieru z paznokci. Po zdjęciu folii naturalne długie paznokcie mogą stać się miękkie, a nawet zniszczone, więc nadają się do ścięcia na krótko. Jeśli szkoda ci hodowanej przez tygodnie płytki, postaw na frezarkę. To rozwiązanie nieco bardziej kosztowne, ale zakup frezarki jest jednorazowy.

Jak działa frezarka?

Frezarka do paznokci to niewielki przyrząd elektryczny, w którym do trzpienia przymocowuje się odpowiednie narzędzie o konkretnym kształcie, wielkości i grubości, a także konkretnym sposobie wykonania. Frezarkę podłącza się do niewielkiej jednostki, na której można regulować prędkość obracania się trzpienia. Po uruchomieniu sprzętu należy przetestować, jaki poziom nacisku i prędkości oraz jaki kształt i sposób wykonania frezów będzie najlepszy do konkretnego rodzaju lakieru. Szybko obracające się walce, choinki, stożki i kulki pokryte diamentowym pyłem lub węglikiem spiekanym działają niczym ekspresowy pilnik i szybko zdzierają warstwy lakieru, pozostawiając gołą płytkę naturalną. Dobrej jakości frezarka to zakup jednorazowy, szczególnie że dołączone są do niej wytrzymałe zestawy frezów, które wystarczą na długo. Możesz jednak oczywiście dokupywać pasujące do trzpienia frezy według własnych potrzeb.

Jak usunąć lakier hybrydowy?

Z tym urządzeniem będziesz w stanie ściągnąć hybrydę i opracować skórki w około 20 minut, gdy już dojdziesz do wprawy. Frezarka do paznokci zastąpi ci aceton, waciki, folię, a także patyczek do skórek – możesz jedynie przy ich opracowywaniu pomóc sobie cążkami. Aby usunąć hybrydę, wystarczy przyłożyć uruchomioną frezarkę do płytki, w jej górnej części, i krótkimi, delikatnymi ruchami „głaskać” ją ku brzegom paznokcia. Czynności te należy wykonywać tak, aby nie czuć gorąca ani pieczenia na palcach – i przede wszystkim nie zedrzeć naturalnej skórki. Można wykorzystać walcowy frez do usuwania większych powierzchni, a stożek do krawędzi przy skórkach i wałkach. Same skórki i wałki najlepiej opracować kulką lub innym narzędziem – tak naprawdę wszystko jest kwestią umiejętności i preferencji. Frezarka do paznokci może posłużyć także do ściągnięcia skórek lub całkowitego ich zdarcia, gdy są mniejsze. Można nią również wygładzić wałki i zrogowacenia dookoła płytki naturalnej. Tak przygotowane paznokcie wystarczy tylko opracować bloczkiem polerskim i przetrzeć nail cleanerem przed nałożeniem bazy pod kolejny lakier.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest