Urynoterapia twarzy – co to właściwie oznacza?

Urynoterpia to wykorzystanie własnego moczu w celach poprawy zdrowia i kondycji skóry. Można przyjmować go w różnych formach – jako płyn do picia lub płukania ust, można również traktować go jak coś w rodzaju emulsji pielęgnacyjnej, wówczas zabieg przybiera formę wsmarowywania go w ciało. Urynoterapia to temat kontrowersyjny – opinie co do wykorzystania tak niekonwencjonalnej metody są mocno podzielone. Przeciwniczki skupiają się głównie na tym, że jest to dosyć drastyczny sposób na zachowanie urody, który dodatkowo nie jest potwierdzony naukowymi badaniami. Zabieg ten ma również swoje zwolenniczki. Ich zdaniem regularne wykorzystywanie własnych płynów, przynosi widoczne efekty.

Zewnętrzne stosowanie urynoterapii

Osoby, które zdecydowały się na tą formę terapii i przyjmują swój mocz jako środek do stosowania zewnętrznego, np. dodając go do kremów lub zastępując nim tonik do twarzy, zauważyły poprawę kondycji skóry twarzy. W moczu znajduje się wiele składników odżywczych takich jak: mocznik, aminokwasy, kwas mlekowy, kwas żółciowy oraz witaminy i substancje bakteriobójcze, które mogą pomóc w pielęgnacji skóry. Szczególnie przeciwgrzybicze i antybakteryjne składniki są polecane osobom, które borykają się z przewlekłym trądzikiem lub innymi stanami zapalnymi skóry. Takie zastosowanie moczu było znane już od dawna w medycynie niekonwencjonalnej. Uryna służyła przede wszystkim jako substancja odkażająca na rany i przyśpieszała ich gojenie. Można również wykorzystywać ją w leczeniu grzybicy stóp.

swiecowanie uszu na czym polega efekty swiecowania uszu 3397248

Wewnętrzne stosowanie urynoterapii

Urynoterapia stosowana wewnętrznie polega na piciu moczu. Jego smak może powodować reakcję wymiotą, dlatego zaleca się rozcieńczanie go z wodą lub sokiem z cytrusów. Aby lepiej przyswoić substancję powinno się zadbać o odpowiednią dietę, która przełoży się na poprawę smaku – najlepszy efekt uzyskasz odstawiając cukier, sól i przetworzoną żywność. Warto również pamiętać o tym, by odczekać z zastosowaniem terapii kilka dni, jeśli uprzednio przyjmowaliśmy środki przeciwbólowe lub antybiotyki. Dopiero po całkowitym oczyszczeniu organizmu można zacząć przyjmowanie uryny. Zaleca się stosowanie nie więcej niż pół szklanki dziennie. Forma podania doustnego może pomóc w leczeniu wrzodów żołądka, wspiera pracę nerek i serca oraz reguluje gospodarkę hormonalną.

W moczu znajduje się wiele drogocennych substancji, które mogą pomóc w wielu dolegliwościach i mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Osoby dodające kilka kropel uryny do swoich kremów widzą poprawę napięcia skóry i znaczną poprawę jej nawilżenia. Nadal brakuje jednak naukowego potwierdzenia skuteczności tego typu terapii.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest