Trymer do brody czym kierować się podczas zakupu? Na co zwrócić uwagę?

Moda na brodę jeszcze nie przeminęła, a wręcz przeciwnie, ma się coraz lepiej. Barber shops, czyli zakłady strzyżenia brody, wyrastają na polskich ulicach, jak grzyby po deszczu. Warto jednak pomyśleć o własnym domowym wyposażeniu do pielęgnacji brody, czyli o trymerze. Jak wygląda najnowszy ranking i czym się kierować w doborze najlepszego urządzenia do pielęgnacji brody?

Dlaczego warto wybrać trymer zamiast zwykłych maszynek do golenia?

Panowie niestety nie znajdują się w zbyt uprzywilejowanej pozycji podczas częstego golenia twarzy. Narażają swoją skórę na poważne alergie, nadwrażliwość, nieprzyjemne zacięcia i dyskomfort. Kosmetyki do golenia również nie przynoszą niczego dobrego. Dlatego wskazane jest wyrzucenie tych produktów do kosza i zainwestowanie w urządzenie, które po pierwsze służyć będzie na lata, po drugie oszczędzi sporo czasu, a po trzecie uchroni skórę twarzy od codziennych nieprzyjemności i podrażnień. Trymer w odróżnieniu od zwykłej golarki może być używany przez mężczyzn z i bez brody. Producenci dołączają różne nakładki, które służą dłuższej brodzie oraz pozwalają zgolić owłosienie do zera. Jak na wieloletnie urządzenie cena powyżej 100 zł nie powinna być szokująca lub odstraszająca. Jest to inwestycja na długi okres niemal codziennego użytkowania, która zwraca się po kilku miesiącach.

Jakie funkcje powinien posiadać trymer?

Jeżeli zdecydujemy się na zakup trymera do brody należy dokonać skrupulatnego researchu i zwrócić uwagę na posiadane funkcje i części wymienne. Porównywanie trymerów do siebie rozjaśni nam, czego tak naprawdę wymagamy od sprzętu.

Regulacja długości zarostu

Jeżeli jesteśmy posiadaczami długiej brody, której nie goliliśmy od lat i nie zamierzamy się jej pozbyć, zakup trymera z funkcją blokowania długości okaże się strzałem w dziesiątkę. Tym samym uchroni to przed niechcianym lub nierozważnym ścięciem zbyt dużej ilości zarostu. Jeśli panowie konsekwentnie zmieniają wygląd swojego owłosienia na twarzy, mogą sprezentować sobie trymer z różnymi nakładkami dostosowanymi do cięcia: do całkowitego wygolenia, przystrzyżenia lub podgolenia.

Nowoczesność użytkowania

Najnowsze trymery, jak większość urządzeń RTV i AGD, wyposażone są w kolorowe wyświetlacze. Dzięki nim możemy w prosty i klarowny sposób dokonać wyboru dotyczącego długości ostrza. Starsze modele posiadają wbudowane pokrętła, które zmieniają ostrze do cięcia, ale chwila nieuwagi może ściąć brodę zbyt mocno.

Ostrza i jeszcze raz ostrza

Bez ostrza nie mówimy o trymerze. Najlepsze dostępne marki wyposażają swoje urządzenia w tytanowe ostrza świadczące o ich trwałości. Innym wyborem są także te ze stali nierdzewnej. Należy zwrócić uwagę czy golarka wymaga naoliwienia. Decyzja powinna zapaść na korzyść sprzętu z funkcją samo oliwienia, gdyż oszczędzi to sporo kłopotu przy dbaniu o zakup. Funkcja automatycznego ostrzenia również przemawia na korzyść tak samo, jak możliwość ich wymiany.

Zasilanie sprzętu

Niezmiennym sposobem jest ładowanie sprzętu podłączonego do prądu, ale producenci zadbali o to, aby osoby bardziej mobilne mogły zabrać trymer ze sobą. Tym samym większość trymerów posiada oby dwie funkcje ładowania sieciowego i wbudowany akumulator wytrzymujący maksymalnie do godziny ciągłego użytkowania.

Najlepszy trymer do brody według użytkowników

Ranking użytkowników sprzętu do golenia pokazał, iż trymer do brody Phillips One Blade QP2520/20 został uznany za najlepszy przyrząd do pielęgnacji zarostu w marcu 2019 roku. Niezależnie od długości brody lub zarostu pozwala na przycinanie, golenie i modelowanie dzięki trzem różnym nasadkom, bez obawy o zacięcia i dyskomfort po użyciu. Bez problemu zadba o owłosienie na twarzy w przedziale 1 – 5 mm. Trymer nie jest duży, idealnie mieści się w ręku, przez co jest bardzo poręczny, a tytanowe ostrza świadczą o jego wytrzymałości. Model sprawdza się w warunkach domowych przy użyciu wody i pianki do golenia lub nawet w trakcie jazdy samochodem, gdzie może zostać użyty na sucho. Jedynym minusem może być długi czas ładowania akumulatora, gdyż trwa do 8 godzin, ale trymer działa non-stop do 45 minut. Trymery Phillipsa już od wielu miesięcy uchodzą za jedne z topowych wyborów konsumenckich i zawsze plasują się na podium.

Podsumowując, trymer powinien posiadać każdy mężczyzna. Wieloletnia inwestycja zmieni oblicze codziennego koszmaru golenia jednorazówkami. Zadbaj o skórę swojej twarzy oraz o wygląd swojego zarostu i dokonaj trafnego wyboru.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest