Tanie vs drogie kosmetyki do makijażu: w które warto zainwestować?

Wszyscy kochamy kosmetyki. Mimo, iż np. mamy ich dużo, pragniemy kupować ich więcej, i więcej. Dodatkowo, większość z nas uważa, że kosmetyków nigdy za wiele. Dlatego też kupujemy je i kupujemy. Zawsze bowiem mogą się przydać. Wybierając kosmetyk, wiele kobiet sugeruje się ceną. Jak i również reklamą produktu. Myślimy często też, że jeżeli kupimy droższe kosmetyki- będą one lepsze. Zastanówmy się jednak- czy tak naprawdę jest.

Na ostateczną cenę produktu kosmetycznego mają takie czynniki jak: opakowanie, reklama, skład produktu, prestiż marki, pojemność. Ciężko jednak dokładnie odpowiedzieć na to pytanie. Dla każdego określenie „produkt tani”, „produkt drogi” ma inne określenie. Warto jednak pamiętać, że na jednym kosmetykach- możemy zaoszczędzić. Możemy zaoszczędzić np. na maskarze, korektorze, eyelinerze, pomadce.
Każdy z nas zastanawia się, czy kupić tańczy, czy droższy produkt. Wszystko zależy od wielu czynników. Jednak warto wiedzieć, iż na jedne kosmetyki warto wydać więcej pieniędzy na drugie mniej. Na niektóre produkty kosmetyczne możemy znaleźć bowiem na rynku tańsze zamienniki. Nie warto więc wydawać aż tyle pieniędzy na dany produkt.

Powszechne jest również powiedzenie „Nie stać mnie na kupowanie byle czego”. Niektórzy jednak nie mają na tyle pieniędzy, by wydawać na drogie kosmetyki. Jeśli jednak komuś zależy, by produkt był wydajny i dobrej jakości- warto zaoszczędzić. Odmówić sobie czegoś z innych produktów i być zadowolonym z danego produktu kosmetycznego. Nie dostać od niego uczulenia lub nie być zawiedzionym jego działaniem. Warto też się zastanowić nad tym, iż jeżeli kupimy coś droższego- możemy mieć to na dłużej. Tańsze kosmetyki bowiem szybciej się zużywają. Te droższe natomiast są bardziej wydajne i starczają na dłuższy okres czasu. Zamiast co chwilę kupować ten sam produkt, możemy wydać raz- kupić droższy- mieć na dłużej. To też jest sprawa oszczędzania. Z drugiej jednak strony, są kosmetyki, na które nie warto wydawać, aż tyle pieniędzy. Za niewielką bowiem kwotę możemy mieć produkt dobrej jakości.

W jakie kosmetyki warto inwestować ?

Utrwalacz do makijażu, ponieważ to właśnie on pomoże utrzymać Twój makijaż przez całą imprezę.

  • Cienie do powiek dlatego że, zawierają więcej pigmentu, a w rezultacie są bardziej wydajne, a przed wszystkim utrzymują się dłużej.
  • Podkład, gdyż używamy go praktycznie codziennie. Dobry podkład odpowiednio nawilża Twoją skórę i utrzymuje się zazwyczaj dłużej niż tańszy.
  • Bronzer, droższy bronzer lepiej się utrzymuje i lepiej podkreśla kontur Twojej twarzy.

TOP 3 DROGICH KOSMETYKÓW

Anastasia Beverly Hills Modern Renaissance

Każdy, które choć trochę interesuje się makijażem- powinien mieć tą paletę. Posiada ona najlepszą formę i różne kolory. Mają ciepłe kolory i niesamowitą konsystencję. Nadają się na codzień, jak i na wieczorne wyjścia. Paleta ma 14 odcieni: 9 matów, 3 satynowe oraz 2 metaliczne. Wszystkie formuły są bardzo dobrze napigmentowane. Opakowanie jest zrobione z zamszu. Niema również problemu z zabrudzeniami palety. W środku znajduje się duże lusterko. Cena produktu: 204 zł.

Anastasia Beverly Hills Dipbrow Pomade

To najlepszy produkt dostępny na światowym rynku. Cena produktu: 90zł

Anastasia Beverly Hills Lip Palette

Ten produkt zawiera również pomadki. Można więc wtedy rzadko je kupować i zaoszczędzić na tych produktach kosmetycznych. Posiada 18 wymarzonych odcieni szminek.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest