Szczotka do włosów – jaka powinna być ?

Włosy każdej kobiety są jej ozdobą, dlatego powinniśmy bardzo starannie dobierać szczotkę w zależności od rodzaju włosów oraz ich długości. Natura kobiet pozwala im eksperymentować z włosami i ich stylizowaniem, kobiety zaopatrują się w różne akcesoria
do stylizacji włosów jak żele, lakiery czy odżywki. Te środki często wpływają na włosy również niekorzystnie, doprowadzając ich strukturę do uszkodzenia. Dlatego potrzebujemy jak najbardziej by nasza szczotka była „kojąca” na osłabione już włosy, a nie dodatkowo obciążała czy niszczyła ich strukturę.

Czesanie włosów ma duży wpływ na nie, usuwa z nich powstałe zanieczyszczenia oraz resztki produktów do stylizacji. Czesanie włosów również sprzyja ich cebulkom, gdyż masaż skóry głowy to doskonały sposób na wzmocnienie wypadających włosów. Ponadto
proces ten pobudza mikro krążenie w obrębie skóry głowy, dlatego włosy mogą rosnąć zdrowsze i bardziej lśniące niż dotychczas.

Włosy należy czesać w odpowiedni dla nich sposób, włosy nie lubią szarpania ani używania wobec nich „przemocy”, czyli rozczesywania na siłę, gdyż to narusza ich strukturę. Należy jednak czesać je w odpowiedni sposób. Technika czesania polega na
tym, by nie uszkodzić struktury włosa. Tutaj musimy wiedzieć, że mokre włosy są o wiele bardziej narażone na uszkodzenia niż suche.

Jaką szczotka do jakiego rodzaju włosów?

Włosy kręcone lubią przeważnie grzebienie o rzadkich zębach, grzebień pozwoli ci na rozczesanie loków w bardzo delikatny sposób nienaruszający struktury włosa. Ważny jest też materiał, z jakiego wykonany jest grzebień, ponieważ drewniane przyspieszają proces suszenia włosów, gdyż są naturalnym przewodnikiem ciepła. Neutralizują również ładunki elektrostatyczne i zapobiegają elektryzowaniu się włosów. Gdy mamy do czynienia z włosami długimi i prostymi powinniśmy wybrać duże i okrągłe szczotki, które podnoszą włosy u nasady i dodają im objętości. Są one bardzo dobre do modelowania fryzury. Tą samą szczotką może również prostować włosy kręcone. Szczotki wykonane z ceramiki przyspieszają suszenie włosów oraz nie powodują elektryzowania się ich. Dobrze jest odczekać przed suszeniem kilkanaście minut, by większość wody odparowała z włosów.

Szczotki z naturalnego włosia dodają włosom objętości i ich sztywne naturalne włókna, nie są aż tak agresywne dla włosów, jak syntetyczne. To najlepsze rozwiązanie dla osób, którym zależy na dodaniu włosom objętości. Gdy używamy szczotek z naturalnych
włókien zapobiega uszkodzeniu delikatnych włosów i w ten sposób ograniczamy działanie energii statycznej. Szczotki z naturalnego włosia umożliwią ci rozczesanie włosów bez nadmiernego szarpania. Takie szczotki są idealnym rozwiązaniem również dla dzieci. Szczotkami jak najbardziej możemy wykonać masaż skóry głowy, ponieważ te naturalne nie powodują podrażnień ani zadrapań na jej powierzchni. Możesz samej przekonać się, czy szczotka, której używasz nadaje się do masażu, po prostu masuj przez chwilę jakąś część ciała i jeśli pojawi się zaczerwienienie,ale bez śladów zadrapań znaczy,że szczotka w zupełności nadaje się do tego typu zabiegów.

Obecnie na rynku jest wiele szczotek, lecz na szczotce do włosów nie warto oszczędzać. Warto też pamiętać,że szczotkę do włosów przed rozczesywaniem można spryskać mgiełką silikonową, co powinno ułatwić rozczesywanie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest