BPU – czyli brzuch, pośladki, uda

Polska należy do krajów, w których kobiety w prawie 40% nie akceptują swojego ciała. Jednym z największych powodów do kompleksów jest brzuch i uda. Dodatkowo europejska kobieta bardzo chętnie chciałaby uwydatniać i podkreślać swoje pośladki. Na takie potrzeby przyszedł na pomoc program BPU.

BPU to rodzaj gimnastyki, której zadaniem jest wzmocnić mięśnie i zredukować tkankę tłuszczową. Zestaw ćwiczeń polega na kilkukrotnym, naprzemiennym powtarzaniu ćwiczeń, ze szczególnym uwzględnieniem mięśni brzucha, pośladków i ud.

Czym więc BPU różni się od innych ćwiczeń tego typu?

Przede wszystkim intensywnością. BPU jest ma niską intensywność, a jego skuteczność opiera się na długich i częstych powtórzeniach – przeważnie w pozycjach wysokich, lub niskich na matach. Nieraz wykorzystuje się też takie sprzęty na siłowni jak rowerek czy stepper. Po ćwiczeniach jest sesja relaksacyjno – rozluźniająca. Oczywiście, ważne jest by przed każdym treningiem rozgrzać ciało, by oszczędzić sobie nieprzyjemnych zakwasów. Najczęściej rozgrzewka trwa 10-15 minut.

By rozpocząć trening już dzisiaj, przychodzimy do was z propozycjami ćwiczeń, na poszczególne partie.

1. Brzuch

Połóż się na plecach, na macie. Ręce załóż za głowę i delikatnie ją unieś. Podnieś obie nogi na wysokość kilku centymetrów. Pamiętaj by mocno napiąć brzuch i przykleić odcinek lędźwiowy do maty. Po kilku sekundach zbliż nogę do klatki piersiowej. Pamiętaj aby łydka była równoległa do podłoża. Powtarzaj kilka razy.

2. Pośladki

Oprócz standardowego przysiadu z obciążeniem, który trzymamy przed sobą, albo na wysokości bioder, można wykonać też inne popularne zestawy ćwiczeń.
Stań prosto i przenieś całą wagę swojego ciała na jedną ze stron. Drugą nogę skrzyżuj z tyłu. Zmieniaj naprzemienne nogi skacząc.

3. Uda

Stań jedną nogą na podwyższeniu (np. stepperze) a drugą wyrzuć maksymalnie do tyłu. Nogę na stepperze zginaj rytmicznie, nie tracąc pozycji. Dodatkowo możesz zwiększyć intensywność dodając wymachy oburącz.

Wszystkie ćwiczenia powtórz kilka razy w kilku seriach.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest