Skuteczne sposoby na sińce pod oczami

Sińce pod oczami to prawdziwa zmora. Ich przyczyną może być niewyspanie, zmęczenie lub stres, ale także uwarunkowania genetyczne, alergie i niektóre choroby. Cienie te z pewnością nie dodają twarzy uroku, ale na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, by się ich pozbyć.

Przy niewielkich sińcach pomocne mogą okazać się naturalne metody z użyciem produktów, które każdy zwykle trzyma w swojej kuchni. Ich regularne stosowanie może przynieść pozytywne rezultaty.

Oto kilka z nich:

 • Okłady z ogórka
  Zielony ogórek wykazuje działanie rozświetlające na skórę, co pomaga w walce z sińcami pod oczami. W tym celu, schłodzone przez godzinę w lodówce plastry ogórka należy nałożyć na oczy i pozostawić na około pół godziny. Plastry powinny mocno przylegać do miejsca występowania cieni. Kiedy ogórek nabierze wyższej temperatury, należy wymienić plaster na nowy, schłodzony.
 • Indyjska mieszanka
  Łyżkę mąki z soczewicy lub mąki ryżowej należy zmieszać z jedną łyżeczką soku z cytryny, łyżką soku pomidorowego i dwoma szczyptami kurkumy. Uzyskaną papkę nałożyć na sińce pod oczami i pozostawić na około 15 minut, po czym zmyć.
 • Czarna herbata
  Okłady z naparu z czarnej herbaty mogą okazać się równie skuteczne. W tym celu należy namoczyć waciki w naparze i przyłożyć je w miejscu występowania sińców na około 15 minut. Zamiast wacików można użyć ostudzonych torebek po herbacie.
 • Sok z cytryny
  Podobnie jak ogórek, wykazuje działanie rozjaśniające, więc stanowi skuteczny sposób na sińce pod oczami. Namoczone w nim waciki należy położyć pod oczy, uważając by sok z cytryny nie dostał się do wnętrza oka. Pozostawić na kilka minut do wchłonięcia, a następnie spłukać.

Kiedy jednak naturalne sposoby nie przynoszą oczekiwanych efektów, warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki lub zabiegi medycyny estetycznej.

 • Kremy i żele pod oczy
  Na rynku dostępnych jest wiele wszelkiego rodzaju kremów i żeli pod oczy, których celem jest wzmocnienie delikatnej skóry pod oczami. Zawierają one witaminy oraz drobinki odbijające światło, które pozwalają na rozświetlenie sińców, dzięki czemu stają się one mniej widoczne. Warto wybierać te, które w swoim składzie zawierają kasztanowiec zwyczajny, arnikę górską, wyciąg z miłorzębu, algi morskie, kofeinę czy babkę lancetowatą. Przed zastosowaniem kremu lub żelu warto go schłodzić w lodówce, co wzmocni jego działanie. Co ciekawe, również krem na hemoroidy pomaga zniwelować sińce pod oczami. Musi to być jednak krem ziołowy, bez dodatku żadnego leku.
 • Zabiegi medycyny estetycznej
  W tym przypadku również jest wiele opcji do wyboru. W celu pozbycia się uciążliwych cieni można wybrać zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego lub własnego tłuszczu, odessanego wcześniej z innego miejsca, na przykład brzucha, a także zabieg radiofrekwencji mikroigłowej lub zastosowanie lasera. Sposoby te jednak są kosztowne i niekiedy trzeba je powtarzać kilka razy, by zauważyć efekty.

Walka z sińcami pod oczami jest ciężka, ale regularne stosowanie powyższych sposobów, pozwala na skuteczne się ich pozbycie.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest