Skarpetki złuszczające – nowy hit czy kit ?

Pięknie wyglądające stopy to absolutna podstawa zwłaszcza w okresie letnim. Jednak ich pielęgnacja potrafi być czasochłonna i kosztowna, jeżeli decydujesz się na korzystanie z zabiegów u kosmetyczki.

Ostatnio głośno jest o skarpetkach złuszczających, które mają być tańszym i skutecznym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy chcą oszczędzić zarówno czas jak i pieniądze, a przy tym cieszyć się zadbanymi i pięknymi stopami.

Jak należy używać skarpetek?

Skarpetki złuszczające to produkt jednorazowego użytku wykonany z cienkiego plastiku, który nasączony jest różnego rodzaju kosmetykami. Przede wszystkim są to substancje o właściwościach nawilżających oraz kwasy owocowe, które mają nam pomóc ze zrogowaciałymi i suchymi stopami. W zależności od producenta, skarpetki najczęściej trzyma się na stopach przez godzinę lub dwie. Po tym czasie należy umyć stopy i dobrze je nawilżyć. Efekt nie jest widoczny od razu – złuszczanie trwa około tygodnia, a naskórek ściera się najczęściej już następnego dnia.

Nie zaleca się wystawiania stóp na słońce podczas procesu złuszczania, dlatego należy zadbać o odpowiednią ich ochronę, jeśli nie chcemy narazić się na niepotrzebne podrażnienia. Zagrożeniem może być fakt, iż skarpetki złuszczające działają na całą skórę stopy. Pamiętajmy, że są takie miejsca, w których skóra powinna być grubsza i takie, gdzie skóra nie potrzebuje tego zabiegu, ponieważ jest delikatna.

Zdania konsumentów na temat skarpetek złuszczających są podzielone

Jedni polecają ten produkt, a inni ostrzegają przed nim lub zalecają zachowanie ostrożności przed ich użyciem.

Warto pamiętać, że nie wszyscy producenci oferują całkowicie bezpieczne skarpetki złuszczające. Najlepiej zapoznać się z ich składem przed zakupem i upewnić się, że zawierają nieduże stężenie kwasu.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest