Jak się depilować pastą cukrową?

Depilacja to temat, który spędza sen z powiek wielu kobietom. Uczulenia, otarcia skóry, rany, wypryski, wysuszona i szorstka skóra – tego wszystkiego możemy doświadczyć, jeśli wybierzemy nieodpowiednią dla nas metodę depilacji.

Od kilku lat przybywa zwolenników depilacji pastą cukrową – ta metoda jest znana od bardzo dawna na Bliskim Wschodzie. Polega na usuwaniu nawet bardzo małych włosków preparatem, którego głównym składnikiem jest roztopiony cukier. Pastę cukrową można kupić lub przygotować samodzielnie w domu. Aby zrobić preparat do depilacji, wystarczy mieć w domu cukier, cytrynę i wodę. Do ¼ szklanki wody należy dodać 2 szklanki cukru i ¼ szklanki soku z cytryny – wszystkie składniki należy wymieszać, a następnie podgrzewać (ok. 25 minut) na bardzo małym ogniu do uzyskania plastycznej, karmelowej masy. Pastę należy schłodzić i od razu można jej używać.

Jak używać pasty cukrowej?

Aby przygotować skórę do depilacji, dobrze jest ją oczyścić, najlepiej użyć do tego peelingu – dzięki temu usuniemy martwy naskórek i zabieg przyniesie lepszy efekt. Tuż przed samą depilacją należy użyć pudru dla niemowląt lub talku, aby pasta lepiej przyklejała się do skóry.

Z przygotowanej masy należy oderwać kawałek (pasta powinna mieć konsystencję plasteliny), uformować w dłoniach i pasek kilkucentymetrowej grubości przykleić do skóry, a następnie energicznie oderwać. Jeśli włoski nie zostaną usunięte za pierwszym razem, skórę należy ponownie odtłuścić pudrem i powtórzyć zabieg. Natomiast jeśli masa nie ma odpowiedniej konsystencji, aby wyrabiać ją w dłoniach, ponieważ jest za rzadka, można ciepłą masę nałożyć na skórę szpatułką, przykleić kawałek bawełnianego materiału i energicznie oderwać. Po zabiegu warto natłuścić skórę np. oliwką do ciała.

Co daje depilacja pastą cukrową?

Przede wszystkim preparat przygotowany samodzielnie w domu nie zawiera żadnych substancji, które mogą uczulać. Masa cukrowa nie podrażnia skóry jak składniki niektórych kosmetyków, a dodatek cytryny działa łagodząco na podrażnienia. Ten sposób pozbywania się niechcianych włosów przypomina nieco depilację woskiem, jednak dzięki temu, że preparat przykleja się do włosów, a nie do skóry, depilacja pastą cukrową jest zdecydowanie mniej bolesna. Pasta cukrowa jest świetnym rozwiązaniem dla alergików, wegan oraz osób, które cenią sobie produkty ekologiczne i naturalne.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest