Sauna do twarzy- nowoczesny wynalazek?

Jednym ze sposobów na piękną skórę naszych babć była tak zwana „parówka”. Głowę należało nachylić nad wrzącym roztworem wody i ziół w przygotowanej w tym celu wcześniej misce, a całość okryć ręcznikiem, tak, by para skupiła się wokół twarzy. Jak w większości przypadków, miały rację na wykorzystanie tym razem wysokiej temperatury, która otwiera pory skóry i pozwala na wnikanie w jej głąb substancji aktywnych zawartych w ziołach. Ponadto, inhalacja do tej pory jest uznawana jako najszybszy sposób podania leku, ponieważ omija tak zwany efekt „pierwszego przejścia”, czyli pierwszego przejścia przez wątrobę.

Sauna do twarzy – gotowe rozwiązanie

Do przeprowadzenia takiego zabiegu stworzone zostały liczne aparaty, to jest sauny do twarzy. Najczęściej składają się ze zbiornika, do którego można wlać wodę oraz wsypać zioła oraz plastikowej obudowy osłaniającej twarz. Po włączeniu urządzenia należy odczekać kilka minut na zagotowanie wody. Czas trwania kąpieli parowej to 10 minut. Ceny urządzenia dość mocno się wahają. W sklepach internetowych można sobie je sprezentować już za 30 zł, ale to dość ryzykowne. Ważnym jest, by korzystać ze stron godnych zaufania marek oraz sprawdzać gwarancję produktu. Rozsądna cena powinna wynosić od 50 do 100 złotych. Droższe modele są dedykowane osobom, które chcą je wykorzystać osobno do inhalacji.

Facial Sauna 3

Poniżej przedstawiam kilka zalet posiadania urządzenia do kąpieli parowej:

  • udrażnia drogi oddechowe,
  • oczyszcza skórę i otwiera pory,
  • jest pomocna przy demakijażu oraz usuwaniu maseczek,
  • nawilża oraz likwiduje zanieczyszczenia zawarte w naskórku,
  • chroni przed wysuszeniem skóry.

Sauna do twarzy do doskonały sposób na stworzenie spersonalizowanego zabiegu, do którego można użyć własnych kompozycji ziół lub olejków eterycznych. Oczyszczenie zapewni kwiat lipy i pokrzywa. Pobudzi pokrzywa i rozmaryn, a ukojenie przyniosą: lawenda, melisa, płatki róży rumianek lub trybula. Dla cery tłustej dedykowane są: bodziszek cuchnący, łubin (zmiażdżone nasiona), krwawnik i szałwia. Do cery suchej, wrażliwej: bławatek, ogórecznik, pietruszka, prawoślaz lekarski, szczaw, a do starzejącej się: czarny bez (kwiaty), koniczyna łąkowa (kwiaty i liście), mniszek lekarski.

W dobie mnogości gadżetów i akcesoriów pielęgnacyjnych, sauna do twarzy stanowi dobrą inwestycję, ponieważ nie tylko jest w stanie poprawić nasz wygląd, ale także pomóc w powrocie do zdrowia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest