Regulacja brwi krok po kroku

Dobrze wyprofilowane i wyregulowane brwi czynią cuda. Sprawiają, że twarz nabiera nowego kształtu, wydobywając kolor i piękno oczu. Nadają kobiecie charakteru i są jednym z najważniejszych (jeśli nie najważniejszym!) elementem każdego makijażu.

Chcesz mieć idealne brwi o naturalnym kształcie? Tu się dowiesz, od czego zacząć.

Pierwszą zasadą regulacji brwi brzmi: Możesz pracować tylko z tym, co masz. Nie sztuką jest usunięcie kilku włosków, czy nawet ich domalowanie za pomocą kredki, aby wyglądały na pełniejsze, ale nie możesz ich natychmiast wyhodować. Poniższe kroki pomogą Ci zdecydować, które włoski zachować, a które usunąć.

Przełóż pęsetę do góry nogami, tak aby część otwarta była skierowana w dół. Przyłóż ją pionowo, dotykając zewnętrzną krawędzią dolnej części nosa. Punkt, w którym zamknięta część pęsety dotknie twojego łuku brwiowego, powinien wyznaczać podstawę twojej brwi. Narysuj kredką dwie pionowe linie zaznaczające punkty rozpoczęcia każdej z brwi. Upewnij się, że przestrzeń powyżej podstawy nosa koncentruje się między nimi, idealnie na samym środku. Następnie usuń włoski rosnące pomiędzy dwiema narysowanymi liniami.

Zaznasz punkty końcowe

Przyłóż pęsetę pod kątem wzdłuż swojego policzka tak, aby otwarty koniec dotykał dolnej części nosa, a drugi koniec przechodził przez zewnętrzny kącik oka. Miejsce, w którym pęseta (lub jej przedłużenie) przecina łuk brwiowy, jest miejscem zakończenia brwi. Zaznacz to miejsce kredką i usuń włoski, które wychodzą poza to miejsce. W większości przypadków wcześniejsze nadmierne skubanie spowodowało, że brwi do tego punktu nie dorastają. Jeśli tak jest w twoim przypadku, staraj się domalowywać tę część, dopóki włoski nie odrosną.

Zanim zaczniesz regulację

Jeśli chcesz profesjonalnie ukształtować swoje brwi, najpierw je przytnij. Dużym błędem popełnianym przez kobiety, jest pominięcie tego kroku. Krzaczaste, długie brwi rosną w każdą stronę i uniemożliwiają dokładną regulację. Dużo łatwiej jest nadać kształt brwiom, które trzymają się w jednym miejscu i nigdzie nie odstają.

Aby przyciąć brwi, najpierw gęstym, drobnym grzebieniem, lub szczoteczką do brwi, przyczesz włoski do góry – wszystko co wystaje ponad zamierzony kształt brwi, przytnij za pomocą małych nożyczek. Analogicznie postąp, przyczesując włoski do dołu.

Określ grubość brwi

Moda na brwi każdego roku się zmienia. Jeszcze 10 lat temu na czasie były cienkie, wręcz dorysowywane, ciemne, brwi. W ostatnich latach górę wzięły zdecydowanie kształty o naturalnym charakterze – brwi grubsze, z załamanym lub zaokrąglonym łukiem, o kolorze zbliżonym do koloru włosów.
Aby uzyskać naturalnie wyglądający kształt, najpierw użyj kredki, aby narysować linię wzdłuż dolnej krawędzi brwi. Kreska powinna podążać za jej naturalnym kształtem; może być lekko zakrzywiona, załamana, a nawet prosta. Usuń wszystkie włoski, znajdujące się poniżej narysowanej linii.

Ukształtuj łuk

Spójrz prosto w lustro. Czubek łuku powinien znajdować się tuż za zewnętrzną krawędzią tęczówki. Oznacz ten punkt kredką, a następnie usuń rządek włosków, znajdujący się pomiędzy wewnętrzną częścią brwi, a zaznaczonym punktem. Tak samo postąp z „ogonem”, wyrywając wszystkie niepotrzebne włoski wzdłuż zewnętrznej części łuku. Zadbaj o to, aby ta część była nieco cieńsza, niż główna część brwi, zwężając ją ku końcowi.

Wskazówki:

  1. Nie wbijaj pęsety w skórę, aby wyrwać naprawdę krótkie włoski. Zaczekaj kilka dni, aż odrobinę odrosną – łatwiej będzie je usunąć.
  2. Delikatnie naciągnij i przytrzymaj skórę wolną ręką. Unikniesz w ten sposób gwałtownego szarpania i bólu.
  3. Jeśli martwisz się o ból, ochłódź brwi lodem, aby to miejsce znieczulić.
  4. Poprawiaj kształt brwi raz w miesiącu. Po takim czasie łatwiej będzie można dostrzec włoski, które muszą zostać usunięte. Rób to po kąpieli, gdy skóra i włosy są zmiękczone od ciepła i pary.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest