Ranking TOP5 dezodorantów do ciała. Czy wybrałaś najlepszy?

Jednym z najbardziej wstydliwych i niechętnie podejmowanych tematów podczas dyskusji jest nasza nadpotliwość. Prawda jest taka, że każdy z nas się poci – jest to naturalna ochrona dla warstw skóry, dbająca o chłodzenie organizmu, regulację temperatury i ochronę mieszków włosowych. Jednym słowem – dobrze jest się pocić. Problem pojawia się wtedy, gdy ta potliwość daje nam dużo powodów do niepokoju czy wstydu. Gdy czujemy się niekomfortowo i nieatrakcyjnie, dobrze jest zadbać o skuteczny dezodorant. Który z nich jest dobrym wyborem?

Nasze top5 znajduje się poniżej, a tymczasem skupmy się na składach produktów. Dezodoranty owiane są złą sławą, jakoby powodowały duże problemy skórne i zdrowotne. Wyróżnimy więc kilka składników które nie są pożądane i które powinny zapalić nam żółte światło.

  • ftalany – czyli substancje zakłócające poziom hormonów w organizmie. Obecnie powstają badania nad ich wpływem na raka piersi. Nie otrzymano jeszcze ostatecznych wyników
  • parabeny – składniki wchłaniane przez skórę, mogą powodować alergię skórną
  • glin – zatyka pory, hamując naturalny proces pocenia. Z pozoru produkt bardzo potrzebny w dezodorantach, w praktyce jednak jest bardzo inwazyjny
  • formaldehyd – bardzo alergogenny, może podrażniać drogi oddechowe i spojówki
    syntetyczne substancje zapachowe – powodują alergie i nie są wskazane dla osób o skórze wrażliwej lub atopowej

Ranking TOP5 dezodorantów

5. Nuxe – Dezodorant Roll On Long-Lasting

Nasz ranking otwiera francuska marka Nuxe, która słynie z produktów do pielęgnacji ciała. Jest to jeden ze skuteczniejszych dezodorantów bez alkoholu, który autentycznie radzi sobie z problemem nadpotliwości. Nie pozostawia żółtych lub białych plam na ubraniu, chroni przed nieprzyjemnymi zapachami i pielęgnuje skórę pod pachami. Zapach jest delikatny i nie kolidujący z perfumami. Cena ok 30zł.
FP NUXE NUXE Body Deodorant 2017 web

bt przycisk sprawdz

4. Clinique- Antiperspirant-Deodorant roll on

Kolejną pozycją króluje marka Clinique, produkująca kosmetyki beztłuszczowe i bezzapachowe. Dezodorant tej marki sprawdzi się świetnie dla osób, które preferują produkty nie pachnące innymi nutami niż wybrane perfumy. Roll- on wchłania pot i zapobiega jego nadmiernej produkcji. Zapewnia świeżość bez uczucia mokrych partii ciała. Chroni, pielęgnuje i nie pozostawia śladu na ubraniach. Można stosować go codziennie. Cena za sztukę ok 60zł.

clinique antiperspirant deodorant dezodorant w kulce 25

bt przycisk sprawdz

3.La roche posay – Physiologique dezodorant roll on

Na podium znajduje się jeden z naszych ulubieńców. Znów marka francuska, słynąca z kosmetyków dermatologicznych i wielokrotnie przebadanych. Ten konkretny skierowany jest do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień i alergii skórnych. Nie zawiera w sobie alkoholu i aluminium, w tym również podrażniających soli. Zapewnia ochronę, pielęgnuje delikatną skórę, odświeża i zapewnia bardzo delikatny, lekko mydlany zapach. Badania kliniczne są udokumentowane, a produkt posiada rekomendację wielu dermatologów. Cena ok 30zł.

la roche posay physiologique fizjologiczny dezodorant kulkowy do skory wrazliwej 25

bt przycisk sprawdz

2.Vichy – 24Hr dry touch

Srebro wędruje do jednego z najsłynniejszych produktów marki Vichy. Dezodorant w kulce skierowany jest do skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień. Nie posiada w składzie soli, aluminium, alkoholu i środków zapachowych, które mogłyby negatywnie wpływać na ciało alergików. Sam produkt skutecznie chroni, nawilża i zapewnia uczucie komfortu. Nie barwi zarówno białych jak i czarnych ubrań. Wielokrotnie ceniony przez konsumentów, ze względu na swoją skuteczność. Wart swojej dość wysokiej ceny, 40zł.

vichy deodorant dezodorant bez dodatku soli aluminium 24bt przycisk sprawdz

1.Biotherm – Deo Pure bez parabenów

Pierwsze miejsce i miano tego “najlepszego”, zyskuje dezodorant marki Biotherm. Jego działanie polega zarówno na wchłanianiu potu jak i minimalizowaniu jego powstawania. Nie posiada parabenów, alkoholu i substancji które mogły by uczulić wrażliwą skórę. Nadaje się do każdego typu cery, nawet dla tej alergicznej lub wysoko problematycznej. Zapach produkty jest wyjątkowo neutralny i delikatny. Nie koliduje z zapachem perfum i nie zostawia śladu na ubraniach. Wielokrotnie rekomendowany. Marka stawia na najbardziej możliwy naturalny skład, oparty na wodzie. Cena ok 70zł.
biotherm deo pure invisible antyperspirant roll on 28

bt przycisk sprawdz

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest