Przycinanie rzęs – czy przyśpiesza ich porost?

Długie i gęste rzęsy to marzenie każdej kobiety! Nic tak nie poprawi nam konturu oka ani go nie powiększy jak te włoski. Wszystkie z nas starają się by prezentowały się jak najlepiej – nie ważne czy są sztuczne czy też naturalne. Jedna z blogerek wpadła na nowy sposób dbania o nie czyli.. ich przycinanie. Opublikowała film na Instagramie prezentujący efekty, zdania na ten temat są mocno podzielone.

Przycinanie rzęs – czy to działa?

Makijażystka na wyżej wspomnianym filmiku prezentuje bardzo długie rzęsy u których podcina jedynie końcówki. Jak sama tłumaczy, to je wzmacnia i rosną. Pod postem pojawiło się dużo spekulacji na ten temat. Wiele z komentarzy dotyczyło wątpliwości na temat prawdziwości obcinanych włosów, często pisano o tym że jest to inny typ owłosienia niż na głowie lub ustalało że ścinanie w żaden sposób nie wpływa na nie jakkolwiek niezależnie od miejsca ich występowania a uczucie jakie wydaje nam się że mamy ich więcej i są one grubsze jest to jedynie złudzenie ponieważ wtedy końcówki stają się bardziej tępe niż w niepodciętych włosach. Część z fanek Cassandry Lopez broni tej teorii twierdząc, że na zauważalne efekty trzeba długo czekać (nawet kilka lat). Jest to dość ryzykowny krok. Niestety, nikt nam nie zapewni że ulegną poprawie lub choćby.. że odrosną (istnieją przypadki gdzie panie po takim zabiegu skarżą się, że nie wracają do swojej starej długości). W poście jest mowa o tym że zależy to od kobiet, ponieważ każda jest inna. Jedno jest pewne! To bardzo odważne posunięcie i ciężko stwierdzić czy warto się go podjąć. Jest za to wiele innych sposobów jak o nie zadbać i zwiększyć szanse na ich cudowny wygląd.

Domowe sposoby na piękne rzęsy

Nie musisz inwestować wielu pieniędzy by je zmienić. Czasem wystarczą najprostsze rzeczy które możesz znaleźć w swojej kuchni. Jedną z nich będzie oliwa z oliwek – jej rozprowadzanie jak tuszu wzmacnia, zagęszcza i nawilża. Posiada wiele witamin i minerałów. Możesz poszukać również zielonej herbaty, zaparzona i nałożona powinna zapobiec ich wypadaniu, łamaniu i kruszeniu jest więc to świetne rozwiązanie dla naprawdę zniszczonych. Najprostsza wazelina je odżywi, doda blasku oraz według niektórych po dłuższym czasie jej stosowania pobudzi do wzrostu.

Jeśli zdecydujesz się na kupno produktów pielęgnacyjnych zwróć uwagę by zawierały biotynę stymulującą wzrost, bimatoprost czyli składnik mający zmniejszyć ich tracenie oraz wszelkiego rodzaju niszczenie, pantenol który pogrubia, wzmacnia i nawilża. Pamiętajmy że aby wszelkiego rodzaju olejki, serum działały i byśmy osiągnęły wymarzony skutek należy stosować je regularnie. Możemy stosować je na dzień, jak i na noc. Kolejnym ważnym punktem w dbaniu jest oczywiście dokładne zmywanie makijażu i odpowiednio dobrana szczoteczka. Niewłaściwa dieta, brak witamin, zalotka, przedłużanie, zagęszczanie to również powody przez które są osłabione. Staraj się ograniczać zabiegi i wzbogacać posiłki o warzywa, owoce i produkty pełnoziarniste.

Nie ważne który wybierzesz na nie sposób, zapamiętaj że żadna kuracja nie zapewni Ci efektów. Zazwyczaj, trwa to długi czas i wymaga wiele cierpliwości. Po pewnym czasie zauważysz że twoje starania się opłaciły!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest