Przebarwienia na paznokciach – żółte, zielone i brązowe. Jak z nimi walczyć?

Przebarwienia na paznokciach pojawiają się bardzo często. Szczególnie dotyczy to osób zapadających na różne choroby. Wygląd paznokci, bardzo często jest związany z kondycją organizmu.

Skąd się biorą przebarwienia na paznokciach?

Żółte zmiany, mogą odnosić się do osób, które nie dbają o higienę rąk, jak również dla tych, którzy mają złą dietę. Może to być również skutek różnego rodzaju schorzeń. Zwykle dotyczy to paznokcia wskazującego i środkowego. Zielone przebarwienie może pojawić się u osób, które chorują na zakażenie pałeczką ropy błękitnej. Dochodzi do niego zwykle na basenie. Brązowe zabarwienie pojawia się na skutek leczenia różnego rodzaju lekami. Występuje również o problemach z odżywaniem.

Domowe sposoby w walce z przebarwieniami na paznokciach

Walczyć z przebarwieniami należy zacząć od zmiany diety. Dobrze jest wyeliminować z diety wszystkie produkty posiadające chemiczne składniki. Są też rzeczy, które bez problemu unieszkodliwią przebarwienia.

Kwasek cytrynowy należy posypać nim paznokieć i przez minutę szorować szczoteczką. Następnie opłukać i posmarować dłonie kremem nawilżającym.

Kolejną metodą jest woda utleniona z sodą oczyszczona. Przygotować po dwie łyżeczki każdego z produktów. Nałożyć na paznokcie i czekać trzy minuty. Innymi sprawdzonymi metodami są też użycie pasty do zębów lub mleka. Warto zwrócić uwagę, że zabiegi należy powtarzać chociażby, trzy razy w tygodniu. Można również kupić preparat w kulkach do wybielania paznokci.

Kiedy wybrać się do lekarza?

Trzeba jednak zwrócić uwagę, jeśli te metody nie działają, należy wybrać się do lekarza. On na samym początku powinien skierować nas na badania, które pokażą kwestię problemu. W wielu przypadkach jest to też wina lakieru do paznokci, który jednak niszczy płytkę. Dlatego, kiedy lubimy malować paznokcie, należy stosować odżywkę. Trzeba wziąć pod uwagę, że zbyt częste wybielanie paznokci, może powodować problemy. Na początku jednak najlepiej sprawdzić, co powoduje przebarwienia. Przyczynami, mogą też być: łysienie, liszaj oraz choroba polegająca na pojawianiu się ciemnych i jasnych plam. Na samym początku paznokcie zaczynają tracić połysk, dopiero potem pojawiają się różnego rodzaju przebarwienia.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest