Prostowanie keratynowe- na czym polega i jaka jest cena zabiegu

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który ma na celu odżywienie zniszczonych mieszków włosowych. Regeneracja następuje dzięki użyciu kreatyny działającej w wysokiej temperaturze. Wyprostowanie włosów to dla wielu osób korzystny efekt uboczny tego zabiegu. W dzisiejszym artykule odpowiemy sobie na szczegółowe pytania dotyczące brazylijskiego prostowania włosów- bo tak również nazywany jest ten zabieg. Nie można zaprzeczyć, że w ostatnich jest prawdziwym hitem wśród kobiet. Efekty są zniewalające i długo się utrzymują. Ile trwa? Dla kogo jest przeznaczony? I ile kosztuje? Znajdziesz tu odpowiedzi na wszystkie dręczące Cię pytania.

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega?

Aby najlepiej zobrazować proces keratynowego prostowania włosów, przedstawimy krok po kroku, jak wygląda taki zabieg:

  1. Mycie włosów. Jest to pierwszy i bardzo ważny krok. Włosy muszą być oczyszczone z wszelkiego rodzaju brudu, odżywek i innych kosmetyków. Może to potrwać bardzo długo, dlatego uzbrój się w cierpliwość.
  2.  Suszenie włosów. Włosy powinny być dokładnie wysuszone aby ułatwić późniejsze wchłanianie kreatyny.
  3.  Nakładanie kreatyny. Preparat z kreatyną jest nakładany na całą długość włosów.
  4.  Wchłanianie kreatyny. Należy poczekać, aż preparat się wchłonie. Zwykle trwa to około 30 minut, a Ty w tym czasie możesz poczytać gazetkę lub wypić kawę.
  5.  Prostowanie włosów. W tym kroku fryzjer precyzyjne prostuje Twoje włosy z użyciem prostownicy, która jest nagrzana do wysokiej temperatury. Zazwyczaj jest to około 230◦C. Ciepło sprawia, że łuski włosa otwierają się, a kreatyna może wniknąć do wewnątrz. Dzięki temu może ona odżywić włosa od wewnątrz.
  6. Zabieg jest skończony. Ten etap to czas, żeby fryzjer zapoznał Cię ze wskazówkami pielęgnacyjnymi. Stosuj się do nich po zabiegu.

Jak dbać o włosy po zabiegu?

Przede wszystkim nie wolno ich myć przez pierwsze 48 godzin ani używać żadnych kosmetyków. Nie powinno się ich także spinać ani związywać. Czyli wszelkie fryzury z gumkami, spinkami i wsuwkami odpadają. Dodatkowo dwa tygodnie po zabiegu włosy nie mogą być farbowane. Pamiętaj, że kreatyna z czasem się wypłukuje, więc jeśli chcesz utrzymać efekt jak najdłużej, to używaj kosmetyków z zawartością kreatyny lub powtórz zabieg. To minimalny minus, jaki ma keratynowe prostowanie włosów.

Cena całego zabiegu

W zależności od salonu cena za taki zabieg waha się koło kilkuset złotych. Cena jest również uzależniona od długości Twoich włosów. Teoretycznie może wydawać się to dużo, ale jeśli spojrzy się na plusy zabiegu, to jednak cena nie jest wygórowana. Przez parę miesięcy nie musisz włosów prostować, długo suszyć ani wydawać pieniędzy na dodatkowe kosmetyki odżywiające lub nawilżające. Efekt utrzymuje się do kilku miesięcy, więc przez długi czas nie będziesz przejmować się włosami. Dodatkową ciekawostką jest to, że im częściej wykonujesz taki zabieg, tym trwalsze są jego efekty.

Gdzie najlepiej wykonać zabieg?

Oczywiście rekomenduje się wykonywanie zabiegu w profesjonalnym salonie fryzjerskim. Dzięki temu masz pewność, że cały proces jest przeprowadzony bezpiecznie a Twoim włosom nie stanie się krzywda. Zabieg można jednak przeprowadzić samemu, samodzielnie kupując kreatynę i prostując włosy. Jednak przy wykonywaniu zabiegu samodzielnie musisz mieć na względzie to, że ryzykujesz spaleniem włosów lub nie otrzymaniem oczekiwanego efektu.

Dla kogo zabieg keratynowego prostowania włosów?

Zabieg ma na celu poprawić kondycję Twoich włosów oraz dogłębnie je odżywić. Polecamy zdecydować się na niego, jeśli jednym z Twoich problemów jest ciągłe puszenie się włosów lub ich elektryzowanie się. Włosy kręcone, niepodatne na stylizację lub po prostu zniszczone również nadają się do keratynowego prostowania. Jednak pamiętaj, że jeśli masz za bardzo zniszczone i łamliwe włosy, to zabieg nie jest dla Ciebie wskazany. Takie włosy mogą się po prostu pokruszyć przy zetknięciu ze zbyt wysoką temperaturą. Bardzo rozjaśnionych włosów również nie powinno się nagrzewać. Częste działanie chloru na włosy po zabiegu nie jest wskazane, więc po zabiegu nie korzystaj z basenu. Każdy musi zdecydować indywidualnie, czy jego włosy skorzystają na takim zabiegu. Dlatego rozważ wszystko dokładnie, a o wszelkie wątpliwości zapytaj swojego fryzjera.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest