Jaki podkład wybrać latem- doradzamy

Słońce, plaża, morze brzmią niczym wakacyjne synonimy relaksu. Czas letnich miesięcy dla wielu to okres wielkich zmian. Chcąc wyglądać jak najlepiej na plaży jeszcze wiosną przechodzimy na niskokaloryczne diety redukcyjne, inwestujemy w karnet na siłownie. Ponadto pojawienie się długo wyczekiwanego lata pociąga za sobą konieczne przetasowania w garderobie. Przez najbliższe miesiące miejsce botków, jeansów, czy też puchowych kurtek przydatnych nieraz w wiosenne chłodne dni, zajmą lekkie sandałki, krótkie szorty, zwiewne sukienki.

Czym kierować się podczas wyboru podkładu latem?

Letnie miesiące wymagają również modyfikacji w zawartości kosmetyczki, która nabiera lekkości podobnie jaka szafa. Wysoka temperatura oraz silnie działające promienie UV wymuszają konieczność zmiany makijażowych nawyków. Letni make up nie musi być tak dopracowany, jak zimowy. Powinien za to wyglądać na delikatny, naturalny oraz potęgować efekt zdrowej, wypoczętej skóry.

Najprostszym sposobem na zepsucie wakacyjnego makijażu jest użycie nieodpowiedniego podkładu. Słońce nie lubi fluidów dlatego ich wybór nie powinien być robiony w pośpiechu. Skóra twarzy wystawiona na działanie promieni słonecznych produkuje sebum ze wzmożoną siłą. Dlatego, latem najlepiej stosować podkłady o beztłuszczowej formule, które nie zatykają porów. Przykładem takiego kosmetyku jest podkład mineralny, który jest wodoodporny, ma dużą chłonność i nie spływa z twarzy. Lekka konsystencja to jednak nie wszystko. Biorąc pod uwagę negatywne działanie promieni słonecznych na skłonną do przebarwień skórę twarzy, warto wybierać podkłady z bardzo wysokim filtrem SPF, który chroni przed fotostarzeniem.

Dodatkowo, jeśli większość upalnego lata zamierzamy spędzić w mieści, dobrze zaopatrzyć się we fluid stanowiący również ochronę przed zanieczyszczeniami z powietrza przez, które cera robi się szara oraz ziemista. Kontynuując kwestię kolorytu, warto zauważyć, że większość z nas korzysta w trakcie wakacji z kąpieli słonecznych, które przybrązowiają i ocieplają skórę twarzy. Stąd też, lepiej wówczas wybrać podkład odrobinę ciemniejszy. Ponadto by nie zakryć wypracowanej opalenizny fluid nakładać należy delikatnie wilgotną gąbeczką, która pozwoli zaaplikować minimalną warstwę kosmetyku.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest