Pielęgnująca rękawica Kessa – czy warto ją używać?

Chcąc zadbać o skórę swojego ciała, kupujemy często wiele kosmetyków, które mają ją nawilżyć czy ujędrnić. Co jednak gdy nie są one w stanie zadziałać tak, jak powinny? Kluczem do skutecznej pielęgnacji skóry jest jej odpowiednie oczyszczanie i złuszczanie. Żaden kosmetyk bowiem nie da oczekiwanych efektów, gdy zostanie nałożony na skórę pokrytą warstwą martwego naskórka. Dobrym rozwiązaniem może okazać się rękawica Kessa.

Złuszczanie to podstawa

Skóra pozbawiona martwego naskórka zdecydowanie lepiej chłonie wszelkie substancje odżywcze z zastosowanych przez nas kremów, balsamów czy mleczek do ciała. Stąd też konieczne jest regularne wykonywanie peelingów. Drogerie oferują wiele tego typu kosmetyków, również w domu możemy samodzielnie wykonać cukrowy, solny lub kawowy scrub do ciała. A co jeśli istnieje jeszcze tańsza i skuteczniejsza opcja?

Rękawica Kessa – jak działa?

W złuszczaniu mechanicznym pielęgnująca rękawica Kessa wprost nie ma sobie równych. Skuteczność jej działania wynika przede wszystkim ze struktury materiału, z którego rękawica ta jest wykonana. Fakturą przypomina on bowiem papier ścierny, dzięki czemu dobrze radzi sobie z wygładzaniem skóry usuwając martwy naskórek. Peeling wykonany Kessą poprawia także ukrwienie skóry, a zastosowane później kosmetyki zadziałają intensywniej.

Pierwotnie rękawica Kessa używana była przede wszystkim w łaźniach tureckich. Jest ona jednym z głównych elementów rytuału hammam, którego celem jest nie tylko oczyszczenie ciała, ale także szeroko rozumiane odprężenie i relaks.

Jak używać Kessy?

Kessę należy stosować podczas kąpieli lub pod prysznicem. Aby zabieg był skuteczny i nie wystąpiły podrażnienia, skóra musi być rozgrzana i mokra – dzięki temu wykonanie peelingu będzie łatwiejsze. Następnie zakładamy rękawicę na rękę, moczymy i spieniamy na niej ulubiony żel pod prysznic lub mydło w kostce. Tak przygotowaną Kessą masujemy całe ciało.

Można także najpierw namydlić skórę, a później wykonać masaż wilgotną rękawicą – warto zacząć od stóp i wykonując koliste ruchy przesuwać się wyżej. Należy przy tym dostosować nacisk w zależności od części ciała, które masujemy – szczególnie delikatnie warto potraktować biust i dekolt. Następnie opłukujemy ciało, a po osuszeniu nakładamy krem, olejek lub balsam. Wykonany peeling pozytywnie wpłynie na wchłanianie substancji odżywczych przez skórę.

Podczas masażu Kessą dobrze sprawdzi się także czarne mydło – jest ono także elementem rytuału hammam. Postępować należy analogicznie jak w przypadku żelu pod prysznic czy mydła w kostce. Jeśli natomiast zależy nam na wzmocnieniu działania rękawicy, w miejsce mydła można zastosować tradycyjny peeling. W tym przypadku należy jednak szczególnie uważać, by podczas masażu nie stosować zbyt dużego nacisku, a także pamiętać, by nie wykonywać go na podrażnionej wcześniej skórze.

Rytuał hammam

Rytuał ten nie tylko oczyszcza ciało, ale także pomaga się odprężyć, oderwać od codziennych trosk. Do jego przeprowadzenia potrzebne są: rękawica Kessa, olej arganowy, glinka ghassoul oraz czarne mydło. Wszystkie te elementy pozwalają uzyskać gładką, jędrną oraz nawilżoną skórę. W ramach rytuału hammam wyróżniamy cztery etapy.

Zaczynamy od kąpieli. Długie przebywanie w ciepłej wodzie otworzy pory oraz zmiękczy skórę – stanie się ona podatniejsza na dalsze zabiegi.
Następnie wykonujemy masaż Kessą. Na skórze należy rozprowadzić czarne mydło (savon noir) i odczekać około 5 minut, po czym wymasować ciało rękawicą.

Później nakładamy glinkę. Porcję sproszkowanej glinki ghassoul mieszamy z niewielką ilością wody. Powstałą pastę należy nałożyć na skórę, odczekać 10 – 15 minut, a następnie spłukać glinkę wodą i osuszyć skórę. Na koniec nakładamy olejek. Niewielką porcję oleju arganowego należy wmasować w skórę.

Rytuał hammam, choć skuteczny, jest dość czasochłonny. Dobrym rozwiązaniem jest zatem wykonywanie samego masażu Kessą z wykorzystaniem żelu pod prysznic lub mydła. W zależności od potrzeb rękawicy można używać 1 do 3 razy w tygodniu.

Rękawica Kessa – na co zwrócić uwagę?

Rękawice występują w różnych rozmiarach – wybierając swoją, warto dopasować ją do wielkości dłoni. Najwygodniejsza w używaniu będzie taka, która dobrze przylega do ręki i nie przesuwa się podczas masażu. Kessy dostępne są w różnych kolorach, jednak najczęściej spotyka się te czarne. Taką rękawicę można kupić przez Internet, jednak także drogerie stacjonarne mają je w swojej ofercie. Produkt taki jak rękawica Kessa Rossmann posiada zarówno w drogeriach stacjonarnych, jak i w drogerii internetowej.

Efekty stosowania Kessy

Regularne stosowanie rękawicy Kessa pozwala nie tylko na uzyskanie gładkiej i oczyszczonej skóry. W efekcie możemy cieszyć się wyrównaniem kolorytu, ujędrnieniem oraz zmniejszeniem cellulitu. Poprawie ulega również ukrwienie skóry, staje się ona elastyczniejsza. Masaż Kessą zapobiega także wrastaniu włosków po depilacji. Rękawica Kessa to świetne rozwiązanie, gdy potrzebujemy porządnego oczyszczenia skóry. Znacząco poprawia ona także wchłanianie substancji odżywczych. Warto dodać, że zakup tego typu rękawicy to spora oszczędność – nie potrzebujemy bowiem żadnych dodatkowych peelingów (wystarczy mydło lub żel pod prysznic), a sama rękawica kosztuje około 20 – 30 złotych. Zdecydowanie warto ją wypróbować – wysoce prawdopodobne też, że zagości w naszej pielęgnacji na stałe.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest