Paznokcie hybrydowe — tego się wystrzegaj! 5 najczęściej popełnianych błędów

Marzysz o pięknych i zadbanych paznokciach? A może masz ochotę poeksperymentować z hybrydami? Połącz przyjemne z pożytecznym! Skompletuj swój pierwszy zestaw do hybryd i naucz się, jak krok po kroku wykonywać w domowym zaciszu piękny manicure. Dzięki naszemu poradnikowi dowiesz się, jakich błędów powinnaś unikać.

Jak zrobić paznokcie hybrydowe w domu?

Kobiety na całym świecie zafascynowane są możliwościami stylizacyjnymi, które oferuje manicure hybrydowy. Szczególnie młode dziewczyny pragną spróbować swoich sił i nauczyć się wykonywać go w domu. Czy jest to możliwe? Oczywiście! Do wykonania hybryd nie są potrzebne żadne specjalne umiejętności, warto jednak pamiętać i wystrzegać się kilku podstawowych błędów, które potrafią zrujnować całą stylizację. Jeśli będziemy ostrożne i dokładnie, krok po kroku przeprowadzimy cały zabieg, będziemy mogły cieszyć się doskonałym efektem przez kilka tygodni – wyjaśnia ekspertka marki hi hybrid.

5 najczęstszych błędów, którym ulegają początkujące hybrydomaniaczki:

1. Używanie produktów kiepskiej jakości i niewiadomego pochodzenia: Kompletując zestaw do hybryd, koniecznie zaopatrz się w produkty renomowanych i sprawdzonych marek – tylko one gwarantują wysoką jakość. Nie kupuj produktów od anonimowych sprzedawców na portalach aukcyjnych, nawet jeśli cena jest niska. Ich jakość najczęściej pozostawia wiele do życzenia, a wykonane nimi hybrydy nie są trwałe i często wymagają też nałożenia wielu warstw produktu, co nie wygląda estetycznie.

2. Niedokładne opracowanie płytki: Aby hybrydy trzymały się na paznokciach przez długi czas, musisz dobrze przygotować płytkę do zabiegu. Pamiętaj o odsunięciu skórek, delikatnym zmatowieniu płytki (ten trik sprawi, że lakier będzie lepiej przylegał do paznokcia), odtłuszczeniu paznokcia cleanerem i nałożeniu bazy. Pominięcie jakiegoś kroku lub niedokładne, pospieszne wykonanie może sprawić, że hybryda nie będzie trwała.

paznokcie hybrydowe1

3. Nadmierne wycinanie skórek: Większość kobiet popełnia ten błąd. Chcąc maksymalnie odsłonić płytkę i wysmuklić paznokieć, mocno wycinają skórki. Z jednej strony może to prowadzić do powstawania bolesnych i krwawiących ran, z drugiej potęguje problem, bo wycinane skórki silniej narastają. Z tego powodu lepiej jest je po prostu odsuwać przy użyciu drewnianego patyczka.

4. Zalanie skórek produktem: Podczas wykonywania manicure niewskazany jest pośpiech. Każdą warstwę produktu (baza, lakier kolorowy, top) należy nakładać bardzo precyzyjnie, uważając przy tym, by nie zalać skórek. Cieniutką warstwę należy dokładnie rozprowadzić na płytce, a następnie zabezpieczyć wolny brzeg paznokcia – zapobiegnie to kurczeniu się lakieru i powstawaniu ewentualnych pęknięć.

5. Odrywanie odchodzącego lakieru: Pod żadnym pozorem nie należy odrywać lakieru od płytki, nawet jeśli po jakimś czasie zacznie on sam delikatnie odchodzić. Kiedy odrost jest już widoczny, może się zdarzyć, że lakier zacznie gdzieniegdzie odstawać. Należy wtedy usunąć starą hybrydę przy użyciu acetonu i wykonać nowe zdobienie. Mechaniczne usuwanie hybrydy może silnie uszkodzić płytkę, która będzie potrzebowała sporo czasu na regenerację.

Pod żadnym pozorem nie należy nakładać hybryd na osłabioną, uszkodzoną lub chorą płytkę. Jeśli zauważymy niepokojące zmiany, koniecznie udajmy się do dermatologa, wyleczmy i wzmocnijmy paznokcie, a dopiero potem rozpoczynajmy przygodę z hybrydami. W przeciwnym razie możemy doprowadzić do rozwoju przykrych infekcji,– przypomina ekspertka marki hi hybrid.

Manicure hybrydowy jest trwały, elegancki i niezwykle efektowny. Wykonany z dbałością i precyzją stanie się ozdobą naszych paznokci na długie tygodnie. Unikaj podstawowych błędów, wykorzystuj dobrej jakości, sprawdzone produkty i nigdy nie spiesz się podczas opracowania płytki. Zastosowanie wszystkich tych rad i odrobina praktyki z pewnością dadzą świetny efekt w postaci znakomitych stylizacji paznokciowych.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest