Paznokcie hybrydowe – nowa moda

Piękne i zadbane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Pielęgnacja paznokci bywa niestety czasochłonna, a i trwałość domowych zabiegów pozostawia czasem wiele do życzenia. Z pomocą przychodzą hybrydy, czyli połączenie żelu do manicure i lakieru do paznokci, które utrzymują się nawet do trzech tygodni.

Na czym polega manicure hybrydowy i dlaczego cieszy się taką popularnością?

Zabieg manicure hybrydowego należy rozpocząć od usunięcia skórek i nadania paznokciom odpowiedniego kształtu oraz długości. Płytkę paznokcia należy delikatnie spiłować i zadbać o odtłuszczenie specjalnym preparatem. Kolejnym krokiem jest nałożenie bazy, którą należy utrwalić w lampie UV. Następnie nakłada się jedną lub dwie warstwy lakieru, także utrwalanego w lampie. W końcowym etapie paznokcie maluje się specjalnym lakierem nabłyszczającym, a później jego wierzchnia warstwa jest zmywana. Taki zabieg trwa około 40 minut i pozostawia nasze paznokcie w pięknym stanie na okres 2 – 3 tygodni.

Hybrydy dobrze spisują się u kobiet, które cieszą się mocnymi i długimi paznokciami, ale także znajduje zastosowanie dla pań chcących zapuścić paznokcie, ponieważ lakier utwardza płytę, dzięki czemu nie pęka i nie łamie się tak łatwo. Dodatkowo, kontakt ze środkami chemicznymi i wykonywanie codziennych prac domowych nie będą zostawiały aż tak widocznych śladów na naszych paznokciach i ich wygląd pozostanie naprawdę ładny i estetyczny.

Dla kogo hybrydy?

Zabieg popularny jest zwłaszcza w okresie letnim, kiedy decydujemy się na wyjazd na urlop. Paznokcie utrzymują się długo, dlatego podczas wakacyjnego odpoczynku nie musimy się martwić o odpryskujący lakier lub złamany paznokieć.

Na hybrydy nie powinny decydować się panie, które borykają się z choroba paznokci, typu przebarwienia, bruzdy lub pogrubione płytki. Dodatkowo, należy pamiętać, że mimo trwałości zabiegu, zawsze może się zdarzyć, że jakaś wykonywana przez nas czynność uszkodzi manicure. W takim wypadku nie należy „naprawiać” sytuacji domowym sposobem i nie nakładać warstwy normalnego lakieru do paznokci, ponieważ będzie to wyglądało nieestetycznie. Także samodzielne zdejmowanie hybryd może uszkodzić nasze paznokcie, dlatego najlepszym wyjściem będzie wizyta u kosmetyczki.

Sprawdź jakie lakiery wybrać –  http://www.happysunnyblog.pl/2017/05/lakiery-hybrydowe-neonail-aquarelle.html

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest