Aqua aerobik a odchudzanie

Aqua aerobik to zajęcia ruchowe, które wykonywane są w wodzie. Najczęściej prowadzone w grupach, przy muzyce. Mogą być urozmaicane poprzez wykorzystanie specjalnych przyborów czyli np. rurek z pianki poliuretanowej zwanych „makaronami”, pasów wypornościowych, piankowych ciężarków i rękawic.

Do kogo skierowany jest aqua aerobik?

Aqua aerobik może uprawiać każdy, niezależnie od wieku i kondycji fizycznej. Dodatkowo takie zajęcia nie wymagają umiejętności pływania, ponieważ ćwiczący cały czas pozostają w styczności z podłożem. Podczas ćwiczeń w wodzie odciążony jest cały układ kostno-stawowy, dlatego lekarze zalecają tę formę ruchu również osobom, które chorują na osteoporozę, cierpią na nadciśnienie tętnicze lub mają problemy z kręgosłupem i stawami, a nawet kobiety w ciąży.

Bez wątpienia ten rodzaj ćwiczeń można polecić każdemu, kto chce zredukować swoją wagę. Regularne ćwiczenia pozwalają zachować sprawność ruchową i gibkość. Jednocześnie redukują tkankę tłuszczową, rozwijają mięśnie i ułatwiają walkę z cellulitem.

Aqua aerobik jest o wiele efektywniejszy niż podczas jego tradycyjnej formy

Podczas ćwiczeń w wodzie każdy ruch naszego ciała musi zmagać się z jej oporem. Poprzez działanie wody nasze ciało zmuszone jest do wykonywania bardziej wytężonej pracy mięśni, w efekcie czego szybciej spalamy zbędne kalorie i sprawniej wpływamy na wygląd naszych mięśni.  Teoretycznie możesz spalić kilkaset kalorii w ciągu godziny ćwiczeń w wodzie.

Takie ćwiczenia możemy również wykonywać o wiele dłużej niż podczas zajęć na sali treningowej. Pozwala to na wydłużenie czasu pracy mięśni i w efekcie szybszego spalania tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia w wodzie nie obciążają również naszego kręgosłupa, a dzięki zanurzeniu w wodzie jesteśmy w stanie wykonać praktycznie każdy, nawet najbardziej skomplikowany manewr naszego ciała.

Aqua aerobik to zatem rodzaj treningu, który daje wspaniałe efekty. Jest łatwy i przyjemny, a co najważniejsze uprawiać go może prawie każdy. W dodatku jest to aktywność fizyczna wykonywana w grupie co dodatkowo może podziałać na nas motywująca i przynieść większe efekty w utracie wagi.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest