Opadające kąciki ust – jak je podnieść?

Piękna i gładka cera to podstawa. Dlatego wymaga ona szczególnej pielęgnacji. Jednak z wiekiem nasza skóra się starzeje i wiotczeje. W tym okresie najczęstszą trudnością są opadające kąciki ust. Tego typu problem sprawia, że nasza twarz wygląda na zmęczoną i ponurą. Jak można temu zaradzić? Istnieją szybkie i sprawdzone metody, dzięki którym podniesiesz opadające kąciki ust.

Opadające kąciki ust – przyczyny

Opadające kąciki ust to naturalny proces, wskazujący na starzenie się skóry. Wiąże się to z obumieraniem tkanek mięśniowych i kostnych. Taki problem dotyka głównie dojrzałe kobiety. U osób młodych proces ten jest spowodowany wysoką aktywnością mięśnia, obniżającego kąciki ust.

Jak podnieść opadające kąciki ust?

Istnieją dwa sposoby, dzięki którym możemy podnieść opadające kąciki ust. Pierwszym z nich są zabiegi wykonywane w gabinetach, świadczących usługi z zakresu medycyny estetycznej. Do tej kategorii należy wprowadzenie w okolice ust specjalnych nici, botoks oraz wystrzykiwanie kwasu hialuronowego. Drugi wariant to domowe sposoby, do których zaliczamy ćwiczenia rozluźniające mięśnie twarzy. Poniżej przedstawiamy opis każdej z wyżej wymienionych metod.

Kwas hialuronowy

Jedną z popularnych technik uniesienia opadających kącików ust jest wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w skórę. Preparat jest równomiernie i kilkakrotnie wprowadzany za pomocą igły w okolicach kącików ust. Jest to sposób nie tylko na opadające kąciki ust, ale również zmarszczki. Skóra staje się wygładzona i jędrna. Ponadto taka procedura poprawia ogólny wygląd i kształt twarzy. Efekt utrzymuje się nawet do roku. Po tym okresie należy powtórzyć zabieg. Z metody tej nie powinny korzystać ciężarne oraz kobiety karmiące piersią. Zabieg nie jest również zalecany dla osób, cierpiących na różnego rodzaju infekcje w okolicach ust oraz trądzik.

Botoks

Inną metodą, dzięki której możemy efektywnie podnieść kąciki ust, jest botoks. Obecnie botoks to szybki i bezbolesny zabieg, który polega na wystrzykiwaniu preparatu zwanego toksyną botulinową w określone miejsca twarzy. Taka procedura nie tylko podnosi kąciki ust, ale również wygładza i odmładza cerę.

Nici

Kolejną metodą jest umiejscowienie w okolicach kącików ust odpowiednich nici. Zabieg ten jest szybki i trwały. Procedura ta jest troszkę droższa od sposobu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jednak efekt utrzymuje się do kilku lat. Nici nie powinny być wprowadzane u osób, cierpiących na infekcje w okolicach ust oraz stany zapalne skóry.

Ćwiczenia rozluźniające mięśnie

Istnieją domowe sposoby na opadające kąciki ust. Zaliczamy do nich masaże rozluźniające mięśnie twarzy oraz rozciągnie kącików ust. Poniżej przedstawiamy listę wybranych ćwiczeń.

  • Masaż mięśni odpowiedzialnych za obniżenie kącików ust, wykonywany kolistymi ruchami.
  • Rozciąganie kącików ust w górę przy użyciu palców wskazujących.
  • Uciskanie w górę punktów twarzy od kącików ust do skroni.
  • Wymawianie przez kilka sekund jednym tchem samogłosek

Tego typu ćwiczenia należy wykonywać regularnie. Jest to bardzo opłacalna metoda, która wymaga jedynie zagospodarowania kilku minut dziennie. Kąciki ust możemy podnieść zarówno poprzez ćwiczenia, jak i zabiegi, wykonywane w klinikach medycyny estetycznej. Każda z omówionych metod przynosi oczekiwane rezultaty. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu w miarę szybkiego efektu, wówczas powinniśmy się zdecydować na zabiegi takie jak botoks lub wstrzykiwanie w okolice kącików ust kwasu hialuronowego. Z kolei ćwiczenia twarzy to niekosztowna i przyjemna metoda. Tego typu trening należy wykonywać regularnie, aby uzyskać pożądany efekt. Jednak najlepszą alternatywą byłoby połączenie domowych sposobów wraz z wizytami w gabinecie medycyny estetycznej. Wówczas problem opadających kącików ust zniknie jak sen.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest