Olej konopny – nowy hit w pielęgnacji twarzy oraz nawilżeniu!

Pielęgnacja ciała i włosów olejkami naturalnymi to jedna z najpopularniejszych metod dbania o swój wygląd. Zapewne nie ma na świecie kobiety, która nie znałaby właściwości olejku arganowego, olejku jojoba czy olejków eterycznych. Ale co z olejem konopnym? Jakie jest jego zastosowanie? Czy działa? Jakie posiada właściwości? Czy jest drogi? Na te pytania odpowiemy w niniejszym artykule.

Olej konopny właściwości

Na początku warto wiedzieć, że olej konopny jest otrzymywany z nasion konopi siewnej. Rzadko jest stosowany jako samodzielny produkt do pielęgnacji z uwagi na krótki termin jego przydatności, który wynosi około czterech tygodni. Jeżeli jednak krótki termin ważności nam nie przeszkadza (zawsze można zaopatrzyć się w mniejszą buteleczkę), to nawet sam olej konopny, bez żadnych dodatków, może okazać się zbawienny dla naszej cery.

Olej konopny jest dedykowany przede wszystkim

  1. osobom o cerze tłustej oraz ze skłonnościami do powstawania zmian trądzikowych – olej konopny reguluje ilość wydzielanego sebum, jednak nie wysusza cery. Jest to szczególnie istotne w wypadku cery trądzikowej, która pomimo tego, że z reguły jest tłusta, podczas przyjmowania leków antytrądzikowych może się przesuszać i potrzebuje szczególnego nawilżenia;
  2.  osobom o cerze suchej – olej konopny pozwala przywrócić skórze odpowiedni poziom nawilżenia, jednak nie sprawi, że skóra stanie się tłusta;
  3.  małym dzieciom i niemowlętom – olej konopny nie powinien wywoływać reakcji alergicznych. Jest delikatny dla skóry i, co najważniejsze, w pełni naturalny, zatem z powodzeniem może zastąpić różnego rodzaju oliwki dla dzieci;
  4. osobom, które mają słabe włosy i paznokcie – stosowanie oleju konopnego pozwala je odżywić i wzmocnić.

Oprócz wyżej wymienionych właściwości odżywiających i nawilżających, kolejną istotną zaletą oleju konopnego jest łatwość jego stosowania. Olej konopny szybko wysycha i nie pozostawia na pokrytej nim powierzchni tłustych plam, co również przemawia za wypróbowaniem tego produktu.

Olej konopny opinie

Użytkowniczki oleju konopnego z reguły wypowiadają się o nim bardzo entuzjastycznie. Zwłaszcza te, które przygotowują swoje kosmetyki w zaciszu domowym. Uważają, że olej konopny stanowi doskonałą bazę do produktów, które oprócz tego, że mają mieć właściwości nawilżające, powinny zawierać w sobie inne składniki. Olej konopny nie tłumi oraz nie zaburza ich działania.

Olej konopny cena

Olej konopny nie odbiega znacząco cenom innych olejków. Za 16 złotych można już bowiem dostać 250 ml tego produktu. Nie jest to dużo i miesiąc powinien wystarczyć na zużycie całego opakowania. Można również część olejku wykorzystywać bezpośrednio, a resztę wykorzystywać do produkcji domowych kosmetyków. Olej konopny w połączeniu z innymi produktami pochodzenia naturalnego z reguły wydłuża czas swojej przydatności.

Olej konopny to produkt, który z pewnością jest warty przetestowania. Nieważne czy jesteś fanką naturalnych kosmetyków, czy szukasz idealnego dla siebie nawilżenia, czy może postanowiłaś tworzyć kosmetyki sama, aby wreszcie znaleźć produkt idealny dla Ciebie. We wszystkich tych przypadkach olej konopny sprawdzi się idealnie, dlatego warto wypróbować go jak najszybciej.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest