Odżywki do włosów – krótkie wprowadzenie w temat pielęgnacji

Włosy to niezwykle istotny element naszego wyglądu. Wiele osób nie czuje się komfortowo oraz zupełnie traci pewność siebie, jeśli ich fryzura nie jest odpowiednio „zrobiona”. Nie trzeba być zresztą wielkim odkrywcą, by zdawać sobie sprawę, że wygląd ma kluczowy wpływ na to, jak odbierają nas inne osoby. Tym samym również od jakości naszych włosów i sposobu ich uczesania zależy pierwsze wrażenie wywołane w innych osobach. Zapraszamy do lektury krótkiego poradnik poświęconego tematowi odżywek do włosów – produktów nieodłącznych, jeśli zależy ci na utrzymaniu włosów w dobrej kondycji.

Odżywka do włosów – jak stosować ją właściwie?

Odżywka do włosów to kosmetyk stosowany na włosy czyste, bezpośrednio po ich umyciu. Zadaniem odżywki – jak sama nazwa wskazuje – jest dostarczyć naszym włosom odpowiedniej porcji składników odżywczych, które pozytywnie wpłyną na ich wygląd oraz strukturę. W zależności od konkretnego rodzaju odżywki, uzyskany efekt będzie odmienny. Odżywkę należy więc dobierać bezpośrednio pod kątem potrzeb naszego uczesania.

Najczęściej, odżywkę stosuje się w połączeniu z szamponem. Jest o tyle ważne, że odżywki nie należy nakładać na włosy brudne, lecz umyte. Dobrym rozwiązaniem jest zakup odżywki oraz szamponu do włosów z tej samej linii, tego samego producenta lub – dedykowanych do konkretnego rodzaju włosów.

Niekiedy też odżywkę używa się zamiennie z maską do włosów. Ta ostatnia jest jej bardziej skondensowaną wersją, którą powinniśmy stosować rzadziej niż samą odżywkę. Różnica pomiędzy odżywką a maską dotyczy także sposobu ich użycia – w przypadku maski, utrzymujemy ją na głowie przez kilkanaście minut i dopiero po tym czasie spłukujemy.

Odżywkę aplikuje się na włosy oraz skórę głowy. Niektóre rodzaje odżywek – na przykład te dedykowane do włosów przetłuszczających się – należy nakładać jedynie na połowę długości włosów, unikają skóry głowy i nasady włosów. Po zaaplikowaniu należy wykonać delikatny masaż skóry głowy, a po kilku minutach – spłukać odżywkę letnią wodą.

Odżywka „odżywce” nierówna – czyli jakiej odżywki naprawdę potrzebujesz?

Wielość dostępnych odżywek do włosów nie ułatwia dokonania wyboru. Tym bardziej, że znajdziemy produkty w bardzo szerokim przedziale cenowym. Na co zatem zwrócić uwagę, by uniknąć nieudanego zakupu?

Przede wszystkim należy wybierać te kosmetyki, które nie obciążają przesadnie włosów. Do nich należą te, w których składzie nie występuje alkohol, parabeny ani tak zwane SLSy – czyli siarczany. Przeglądając skład podany na etykiecie, warto również szukać następujących składników: ceramidy, aloes, naturalne olejki, kreatyna, proteiny.

Jeśli poszukujesz odżywki dedykowanej do włosów nadmiernie suchych, wówczas warto szukać tych z olejkami, wyciągiem z aloesu i pentanolem w składzie. Włosy kręcone dobrze reagują na odżywki pozbawione parafiny, silikonów, gumy i wosków. Do włosów zniszczonych należy stosować odżywki regenerujące, w których składzie obecne są ceramidy, olejki roślinne, proteiny oraz polimery.

Na koniec pragniemy zwrócić uwagę na odżywki Jean Louis David, wyróżniające się naturalnym składem oraz obecnością mikroelementów stymulujących włosy do intensywnego wzrostu. Odżywki tej marki wykorzystywane są na całym świecie, zarówno przez profesjonalnych fryzjerów i stylistów, jak i przez konsumentów poszukujących kosmetyków dobrej jakości, przeznaczonych do samodzielnej aplikacji.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest