Odmładzanie twarzy po 40stce – sprawdzone metody oraz efekty

A gdyby tak… zatrzymać czas? Odciska on piętno nie tylko na datach w kalendarzu ale również na naszej skórze, ciele i twarzy. Czterdziestka to taki magiczny wiek, w którym zaczynamy dostrzegać pierwsze, widoczne efekty wiekowości organizmu. Jak zapobiec starzeniu się skóry? Jak… zatrzymać czas?

Co się dzieje z naszą skórą po 40. roku życia?

Przede wszystkim traci ona swoją sprężystość, jędrność i elastyczność Włókna kolagenowe stają się coraz słabsze i kruche, dochodzi do zmniejszenia ilości estrogenów w organizmie a tym samym do niedoboru lipidów i ceramidów. Zmniejsza się warstwa rogowa naskórka, który jest coraz bardziej podatny na powstawanie zmarszczek, bruzd i przebarwień. Tracimy także owal naszej twarzy, często pojawia się, charakterystyczny dla osób o pulchnej budowie ciała, drugi podbródek. Wszystko to jest związane ze zbliżającą się menopauzą oraz zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie. Wpływ na kondycję naszej skóry ma też nieprawidłowe odżywianie, używki, brak aktywności fizycznej oraz odpowiedniej pielęgnacji naskórka.

Pielęgnacja skóry dojrzałej – Kuracje domowe

Należy zwrócić uwagę na to, aby poświęcić pielęgnacji skóry twarzy więcej czasu niż do tej pory. Nie jest ona już tak sprężysta jak za lat młodzieńczych i aby utrzymać ją w dobrej kondycji należy zadbać o odpowiedni dobór kosmetyków, tych przeznaczonych do cery dojrzałej, oraz regularne ich stosowanie. W naszej kosmetyczce powinny znaleźć się produkty zawierające substancje aktywne takie jak peptydy, ceramidy, retinol, kwas hialuronowy, witaminy A, C i E.

  • Kremy – Należy odpowiednio dobrać krem na dzień i na noc. Pielęgnacja skóry uniwersalnym kremem, którego używałyśmy za czasów młodości nie wystarczy, aby pozostawić naszą wiotczejącą skórę w dobrej kondycji. Należy postawić na kremy zawierające substancje o działaniu odmładzającym np. kwas foliowy. Dobrze sprawdzają się kremy z zawartością kwasu hialuronowego i kolagenu. Te o silniejszym działaniu np. z retinolem należy nakładać na noc, tak aby nie narażać skóry na podrażnienia wywołane promieniowaniem słonecznym. Retinol spłyca zmarszczki, redukuje przebarwienia, przyśpiesza złuszczanie i regenerację naskórka, wzmaga produkcję kolagenu. Zainwestuj także w odpowiednio dobrany krem pod oczy.
  • Serum i ampułki – Kurację za pomocą serum możesz przeprowadzić dwa razy do roku. Stosowane przez 2 tygodnie ampułki wnikną w dogłębne warstwy twojej skóry i pomogą w jej regeneracji.
  • Maseczki – Stosuj je częściej niż do tej pory. Postaw na te głęboko nawilżające i oczyszczające. Coraz większą popularność zdobywają kosmetyki azjatyckie, często bazujące na naturalnych składnikach. Możesz wypróbować maseczkę węglową albo przeciwzmarszczkową. Warto zainwestować w maskę algową i raz na 2 tygodnie wykonywać relaksacyjny, odżywczy zabieg w domowym zaciszu.

Pamiętaj o delikatnych peelingach enzymatycznych, wykonuj je 1- 2 razy na tydzień. Zrezygnuj z preparatów gruboziarnistych, nie są one odpowiednie dla skóry dojrzałej.

Zabiegi w salonach kosmetycznych

Wiadomo, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, jednak nic nie stoi na przeszkodzie abyś codzienną, domową pielęgnację wsparła wizytą w profesjonalnym salonie kosmetycznym i za pomocą doświadczonej specjalistki wybrała jeden z zabiegów, który pomoże Ci w walce o przywrócenie jędrności skóry.

  • Wampirzy lifting – popularna w obiegu nazwa oznacza mezoterapię osoczem bogatopłytkowym. Polega ona na pobraniu z naszej krwi osocza i wstrzykiwaniu go w naszą skórę. Powoduje to stymulację komórek macierzystych, które mnożąc się poprawiają jędrność i witalność skóry oraz spłycają zmarszczki.
  • Mikrodermabrazja – Zabieg polega na użyciu specjalnej głowicy ścierającej warstwy zrogowaciałego naskórka. Pobudza produkcję kolagenu, regeneruje skórę, rozjaśnia przebarwienia oraz wygładza i spłyca zmarszczki, nawet te głębokie.
  • Lifting termiczny – Polega na podgrzaniu temperatury skóry do 65 stopni z pomocą światła podczerwonego. Dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych oraz wyraźnej poprawy jędrności skóry.
  • Botoks – Polega na wstrzyknięciu w skórę toksyny botulinowej. Napina ją i rozjaśnia, jest niezwykle skuteczny w usuwaniu zmarszczek i rozluźnieniu wybranych grup mięśni mimicznych. Wstrzyknięcie odpowiedniej dawki preparatu zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek
  • Peeling medyczny – Polega na złuszczaniu najgłębszych warstw skóry przy kontrolowanym użyciu substancji chemicznych. Poprzez wniknięcie do podskórnych warstw dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. Skutkuje to efektem odmłodzonej, naprężonej i ujędrnionej cery.

Laserowe odmładzanie twarzy

„Zatrzymywanie czasu” za pomocą wiązki laserowej zyskuje coraz większą popularność w gabinetach medycyny estetycznej. Pomimo wysokich cen (operacyjne zabiegi laserowe w krajach zagranicznych sięgają nieraz rzędu kilkunastu tysięcy złotych) decyduje się na niego coraz więcej kobiet. Jest to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów przywracających naszej skórze młodzieńczy wygląd i zatrzymujący efekty jej starzenia się . Zabiegi laserowego odmładzania twarzy możemy podzielić na ablacyjne (dochodzi w nich do uszkodzenia skóry i jej odbudowania w procesie regeneracji) oraz nieablacyjne (laser odmładza i napina skórę nie powodując przy tym jej uszkodzenia).

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest