Jak odbudować zniszczone paznokci po tipsach i hybrydach ?

Zdrowe, twarde i długie paznokcie są marzeniem każdej kobiety. Jak dbać o ich pielęgnacje aby ciągle były w fenomenalnej kondycji?

Zastanówmy się. co może pomoc przy codziennej pielęgnacji:

  • olejek rycynowy, stary, dobry a na dodatek sprawdzony sposób naszych babć!
  • dieta- Przede wszystkim warto uwzględnić: mleko, sery, jarmuż, natkę pietruszki. Produkty te są bogate w wapń, którego niedostateczne ilości powodują kruchość i łamliwość paznokci.  Zdrowe paznokcie uwielbiają witaminy z grupy B, przede wszystkim B1, B2, B6. Duże pokłady tych witamin znajdziesz w ciemnozielonych warzywach.
  • odżywki i olejki aby nasze dłonie pozostały nawilżone.

Hybrydy na paznokciach w ostatnim czasie zyskały na popularności i funkcjonalności. Trwały sposób na zadbane paznokcie utrzymujący się nawet do kilku tygodni.

Jakie skutki niosą ze sobą paznokcie hybrydowe?

Możemy się cieszyć pięknymi estetycznymi zadbanymi paznokciami jednak przychodzi moment w, którym pojawił się już znaczący odrost albo kolor nam się już znudził, wtedy jesteśmy zmuszone zdjąć czy to hybrydy czy sztuczne paznokcie.
Najlepiej na ich usuwanie udać się do salon kosmetycznego, gdzie manikiurzystki zrobią to profesjonalnie i oszczędzą naszym paznokciom defektu. Jeśli jednak decydujemy się na zdjęcie lakieru, tipsów samodzielnie, należy pamiętać aby przedtem odpowiednio się przygotować do tego zabiegu, by uchronić płytkę paznokcie przed osłabieniem. Najgorsze co może być przy ściąganiu hybryd to odkrywanie jej płatami prosto z płytki paznokcia ’bo sama schodzi to już oderwę’ NIE! Nie róbcie tego, wtedy narażamy płytkę na mocne osłabienie , staje się miękka, giętka a przy pierwszym lepszym uderzeniu czy zahaczeniu o cokolwiek prawdopodobnie się złamie całkowicie i po paznokciu…

Co uratuje nasze paznokcie i pomoże im wrócić do dobrej kondycji?

  1. Możliwe unikanie acetonu w zmywaczach i innych produktach, działa on wysuszająco.
  2. Używanie top coatu, który ukryje nierówną powierzchnię płytki. Dobrym rozwiązaniem przy manicure hybrydowym jest nałożenie bazy witaminowej, która zadba o zabezpieczenie i ochronę płytki.
  3. Jeśli zauważamy że nasze paznokcie są w opłakanym stanie, cienkie i łamliwe a lakier się nie trzyma dłużej niż 2 dni, może warto na jakiś czas zrobić sobie przerwę i w tym czasie zadbać o odbudowę i regeneracje. Nie róbmy niczego na siłę, jeśli nasz paznokcie wręcz krzyczą STOP to dajmy im czas na odpoczynek od chemicznych substancji, które znajdują się w lakierach hybrydowych.

Powrót do dobrego stanu naszych naturalnych paznokci może się okazać procesem długim i niełatwym jednak same zobaczycie, że warto wykazać się cierpliwością i konsekwentnie nakładać odżywki, dbać o nawilżenie i odpowiednio się odżywiać.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest